HANİ BUNLAR DÜRÜST DEĞİLDİ, HANİ BUNLAR DOLANDIRICIYDI

Erdoğan, şimdilerde yeniden ekonominin başına getirmeye çalıştığı (İNGİLİZ) Mehmet Şimşek’i geçmişte dürüst olmamak ve halk Bank’ı dolandırmaya çalışmakla itham etmişti.

Erdoğan, 7 Aralık 2019 tarihinde, İstanbul’da AKP İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, partisinden ayrılan Davutoğlu, Gül ve Şimşek’i hedef almıştı.

Erdoğan, “Bugün başka yarın başka olmamalıyız. Bunu yapanları gördük, görüyoruz. Kendi nefsinin peşine düşen sadece kendi ajandasına kariyerine odaklanan kişilerden dava adamı olmaz. Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz” derken, kurucuları arasında eski başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun da bulunduğu Şehir Üniversitesi yönetimini Halkbank’ı dolandırmaya çalışmakla suçladı. Erdoğan, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek‘in de Davutoğlu ile birlikte hareket ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Erdoğan şu iddiaları dile getirmişti:

TAHSİSİ BEN YAPTIM

İstemezdim ama son dönemlerde İstanbul’da bir Şehir Üniversitesi meselesi ortaya çıkardılar. Özellikle bir siyasi ayağında bizim olduğumuzu bir siyasi ayağında da malum zatın (Davutoğlu’nu kastederek) olduğu söylendi. Şunu çok açık söylemek durumundayım her şeyden önce şehir üniversitesinin tahsisi başbakanlığım döneminde yapan benim. Tahsisini yapan ben olduğuma göre daha sonra malum zat başbakan olunca bu tahsisi şehir üniversitesine mülkiyet devrine dönüştürmüştür.

Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devri olmamıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyorlar değil mi? Öksüz yetimin hakkını kalkıp kurdukları üniversiteye tapu devri yapmak suretiyle bunu sağlıyor. Bu nasıl doğruluk. Peki yanında kim var? Yine bir başka isim Sayın Babacan var. Mehmet Şimşek var. Başka kim var Feridun bilgin var. Hani bunlar dürüsttü ya? Dürüstlüğü bunlar kimseye bırakmıyordu?

HALK BANKASINI DOLANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Kimin ne olduğun yaptıklarıyla öğrenin diye anlatıyorum Ve bunlar Halk Bankasını da dolandırmaya çalışıyorlar. Halk Bankası bunlara ciddi bir kredi veriyor faka ödeme planlarında bunlar Halk Bankası’na ödemeleri yapmıyorlar. Ödemeyi yapmayınca Halk Bankası sürekli kendilerini uyarıyor. Borçları 417 milyon noktasında. Yapılandıralım diyorlar. Neyi nasıl yapılandıracaksın. Sen Halk Bankası’na teminat dahi vermedin. Futbol kulüplerinin bütün gelirlerine el koyuyor. Senin neyine el koyacak.

Bir başka alavere dalavere yapıyorlar. Alacağımız öğrencilerin verecekleri paraya el koyun. Sen daha mevcut kotanı doldurmamışsın. Bizim halef selef olduğumuz cumhurbaşkanı aradı. Siz bunu halledersiniz dedi. Kendisine dedim ki temenni ederdim ki siz benim yerimde olun. Geçmişte bankaların nasıl battığını biliyoruz. Bizim dönemimizde bankaların hiçbiri kasayı boşaltmadı biz de kasayı boşaltamayız.

TEZGAH BAŞKA

Ülker grubu buraya ciddi destekler verdi daha sonra çekildi. Buranın hamisi Marmara Üniversitesidir. Marmara Üniversitesi borçları ödesin diyorlar. YÖK de diyor ki siz de mütevelliyi bırakın. Onu da yapmıyorlar. Kardeşlerim tezgah başka. Biz ne oradaki öğrencilerimizin ne de akademisyenlerin düşmanıyız. Hiçbir vakıf üniversitesinde bunların yaptığı gibi bir uygulama yok. Burada adeta Halk Bankası’nın dolandırılması söz konusu.

Burası 2,5 milyar değerinde bir yer. Bunu bilabedel devrediyor. Böyle bir şey olabilir mi. Hani dürüstsünüz? Dürüstlüğünüz bu ise bu ülke batmış. Allah bizi bu duruma düşürmesin. Bu konuyla ilgili kararlı bir şekilde adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Bu işi Danıştay’a müracaatını yapan da CHP’ye yakın olan mimar ve mühendisler odasıdır. Şu anda bunları ziyaret edenler kim CHP’nin parti sözcüleri genel başkan yardımcıları. Kimin eli kimi cebinde belli değil.”

Erdoğan, şahit olduğu bu durumlara o zaman sessiz kalırken, aralarına ayrılık girince bunları dile getirmişti. Şimdi, Anglo-Sakson hegemonyasından para alabilmek için onların adamı olan (İNGİLİZ) Mehmet Şimşek hakkında söylediklerine hiç esmeden, onu göreve davet ediyor.

3000 aile tablosuna bir kez daha şahit oluyoruz. 3000 ailenin kendi içindeki çekişmeyi gerçek zıtlaşma diye sunmaya çalışan haysiyetsiz, şerefsiz, ahlâksız troller ise ya tamamen yüzsüzleşip hâlâ konuşmaya veya yediklerini hıyara muza tevil ederek görmezden gelmeye devam etmekte.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: