ENFLASYON YOLUYLA SOYGUN; MİLLETİN FAKİRLEŞMESİ VE 3000 AİLENİN SERVETİNE SERVET KATMASI TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Üstad Necip Fazıl, enflasyonu, “milletin cüzdanına el atmadan parasını çalmak” diye açıklar. Enflasyon bir nevi soygundur ki, sokakta gezen hiçbir hırsız bu kadar çalamaz. Enflasyon, milleti soymanın sistemleştirilmesidir.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), Mayıs 2023 enflasyon verilerini TÜİK’in doğal gaz ayarı sonrasında 2 farklı enflasyon verisi hesaplayarak açıkladı.

Buna göre, doğal gaz fiyatlarının sabit tutulduğu hesaplamaya göre, enflasyon adlı soygunda cebimizdeki para aylık %7,35 ve yıllık %109,01 değer kaybettirilerek elimizden alınmış oldu.

Ocak-Mayıs dönemi soygun oranı ise % 38,96 olarak gerçekleşti.

Doğalgaz fiyatının Mayıs ayında sıfır (0) lira olduğu varsıyımı ile yapılan hesaplamada ise, TÜFE Mayıs ayında % 5,68 olarak artarken, TÜFE’nin 12 aylık artışı ise % 105,45 oldu. Buna göre Ocak-Mayıs enflasyonu ise % 36,59 olarak gerçekleşmiş kabul edildi.

Hayati sual ise şu:

Bu soyguna niçin çare bulmuyorlar?

Bu soygunla bizden çalınan paralar kimin cebine aktarılıyor?

Artık iktidarın kendisinin de dahil olduğu 3000 aile her geçen gün daha da zenginleşirken, fakir daha da fakirleşir ve 3000 ailenin servetine servet kattığı göz önünde bulundurulursa, soygunun sebebi ve niçin engellenmediği de ortaya çıkar.

Alınan tedbirler bu soyguna tamamen son vermek için değil de daha hafifletip, dayanılması güç bir faktör olmaktan çıkartmak için; ki kitleler şiddetli soygunun acısıyla tepki verip koltuklarını başlarına geçirmesin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: