AKP’Lİ VEKİL KADAK: LGBT HAKLARI ANAYASAMIZ İLE GÜVENCE ALTINDA, SEKÜLER BİR ÜLKEYİZ!

AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, seçim sonrası katıldığı bir yurtdışı yayınında ibneliğin garantörlüğünün kendilerinde olduğunu “LGBT haklarına müdahale etmeyiz ve anayasamız ile güvence altına alınmıştır” sözleriyle açığa vurmuş oldu.

Bilindiği üzere Erdoğan, seçimlerden önce millete şirin görünmek için, “Bu milletin aile kurumu sağlamdır, bu milletten LGBT’ci çıkmaz.”, “LGBT ile aile yapımızı dejenere etme gayretindeler”, “LGBT’ye, AK Parti olarak biz asla olumlu bakamayız” gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Bülent Ersoy’u her sene devletin en üst davetlerinde ağırlayan Erdoğan, çıkardığı kanunlarla cinsiyet değiştirme ameliyatlarının parasını devlete ödeten Erdoğan, ama LGBT’ye de acayip karşı gözüken Erdoğan…

Mezkur yayında ilgili bölümdeki diyaloglar şu şekilde cereyan etti:

Rümeysa Kadak: “Tam aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan birlik ve beraberlik mesajı verdi.”

Sunucu: “LGBT camiasına da birlik, beraberlik ve sizin dediğiniz gibi sevgi mesajı verdi mi? Ve az önce orada taraftarlarına yaptığı açıklamaları ve Kürtler hakkında aşağılayıcı sözler duyduk.”

Rümeysa Kadak: “Bu söylediğiniz saçmalık-anlamsız. Eminim siz de farkındasınızdır.”

Sunucu: “Videomuzda bekleyen o klibi dinletebilirim. Az önce de dinlettik.”

Rümeysa Kadak: “Yelda, bu Türkiye düşmanlığı nereden geliyor?”

Sunucu: “Hiç de değil. Hiç de değil. Bence yanlış bir tasvir oldu. Sadece ben sana bazı diğerlerinin ne söylediğini söylüyorum. Bu sebeple biz de sana şans vermek istiyoruz senin mesajını almak için.”

Rümeysa Kadak: “Teşekkür ederim. Ben de bu şansı kullanarak tüm sorularınızı cevaplamak istiyorum. Türkiye’de yaşayan LGBTQI insanlar hakkında şunu söyleyebilirim. Türkiye’de kimsenin yaşam tarzına veya kişisel tercihlerine asla müdahale etmedik ki zaten bu hak da Anayasımız ile güvence altına alınmıştır. Türkiye seküler, modern bir ülke olarak içerisinde muhafazakâr ve liberal unsurlar barındırıyor. Ama bence kimsenin kendi yaşam tarzını diğer insanların yaşam tarzına ’empoze’ edemeyeceğini anlamamız gerekiyor. Türkiye’de yaşayan insanlar kendi kararlarını kendi verir.”

Sunucunun, AKP’nin ibnelere karşı olduğunu söylemesi üzerine Kadak galeyana geliyor ve sunucuyu Türkiye düşmanlığı ile itham etmeye kadar gidiyor. Sunucunun AKP’yi ibenelere karşı olmakla suçlaması Türkiye düşmanlığı oluyorsa, Kadak’ın ibnelere karşı olmadıklarını söyleyince, “o yes, allright” denilerek Türkiye’de ibneliğin serbest olmasından duyulan memnuniyet mi Türkiye dostluğu olacak? Bize böylelerinin dostluğu mu gerek ki? Keşke, “evet, biz ibneliğe karşıyız ve bundan da şeref duyuyoruz. Türk-müslüman aile yapısını korumak öncelikli vazifemiz!” diyebilseydi.

Bilakis, ibneliğin garantisi biziz diyor.

Sonra da polise ibneleri kovalattırıyorlar.

Yani ortada gayet çelişkili bir yapı var.

Peki bu ibneler, siyasî olarak muhalif değil de sarayda ağırlanan Bülent Ersoy gibi müzahir olsalar, ve “yaşasın Erdoğan!” diye slogan atıyor olsalardı, polis yine de müdahale eder miydi?

Evet, Türkiye seküler bir ülke ama buna rağmen Anayasa’da ibneliğin korunacağına, hakları olduğuna dair bir şey olmadığı hâlde Kadak’ın Anayasal güvence var demesi, millete farklı, Batı’ya farklı konuşmaları, AKP içindeki Batı’ya yaranmacı Tanzimatçılığın bir başka göstergesi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: