CİNSİYETÇİ SAPKINLIK SOSYAL TERÖRİZMSE, GEREĞİNİ YAPIN!

Ahmet ÖLÇÜLÜ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, LGBT kod adlı cinsiyetçi sapkınlıkların içtimâî sahada bayrak açması ve gösterdikleri cüret üzerine toplumda artan tepkiler karşısında açıklama yapmak durumunda kaldı. Dağ, “LGBTİ sosyal bir terörizmdir. Tavrımız net, bunu toplumumuzun içine koymayacağız” dedi.

Haber Global kanalında açıklamalarda bulunan Dağ, “Emperyalizmin yeni aparatı LGBTİ’dir. Bunun üzerinden toplumları dönüştürme çalışması yapıyorlar. Ahlâkî bir sorundur. Hatta sosyal bir terörizmdir. Bu konuda tavrımız çok nettir. Bunu toplumumuzun içine koymayacağız. Toplumumuzun içerisinde olmaması için her türlü mücadeleyi yapacağız. Bunu toplumuna sokmayan milletler, ayakta kalacak milletler olacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz olduğumuz sürece LGBT’yi bu ülkeye sokmayacağız” sözlerine atıf yapan Dağ, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız en başından beri ‘LGBT, Cumhur İttifakı’na giremez, AK Parti’ye giremez. Biz olduğumuz sürece bu ülkeye sokmayacağız’ diye çok net bir tavrımız var. Bu alandaki duruşumuz çok açıktır. Buna kim destek verirse onu da milletimize şikayet etmek bizim vazifemizdir. HDP tabanın oy verme davranışında, onların LGBT’ye vermiş olduğu destek kesinlikle yoktur. HDP tabanının LGBT konusunda tavrı nettir ama tavan, bugün LGBT’yi en fazla destekleyen bir yapıdadır. HDP’li vekillerin yürüyüşlerin içinde olması ile bunu görmüş olduk.”

Biz de AKP’nin geçmişte ve hâlâ günümüzde bu cinsiyetçi sapkınlara vermiş ve vermekte olduğu desteği bilmesek, hemen inanabilirdik ama durum ortada. Bugün cinsiyet değiştirme ameliyatları, dikkat edilsin, hünsa olarak bilinen doğuştan çift cinsiyetlilerin zaman içinde tercih edecekleri cinsiyete dair yaptırdıkları cinsiyet tespit ameliyatı değil, travestilerin, transların cinsiyet değiştirme ameliyatlarının ücreti bugün hâlâ devlet tarafından karşılanıyor ve yasak da değilse…

Bu güne kadar devlet törenlerinde davet edilip, bu törenlerde Erdoğan ve eşi tarafından özellikle ağırlanan, hâl hatırı sorulan, cinsiyetçi sapkınlığın remz şahsiyetlerinden olan Bülent Ersoy bakalım önümüzdeki törenlere davet edilecek mi?

Amerikan elçiliğinin astığı bayrağa niye ses edilmedi peki? Şimdi oraya PKK bayrağı asılsa, ses edilmeyecek miydi? Terörse, Dağ ifade ediyor işte, bu da terör.

AB’nin bunlara verdiği destek niye es geçiliyor ve onlara da bu konuda şart koşulmıyor? İsveç’e NATO’ya girme konusunda terör şartı koşuldu lafta ya, lafta da olsa AB’ye böyle bir şart niye yok? Bilakis, Erdoğan görüştüğü AB yetkililerine, “bizi AB’ye alın!” diye minnet etmeye devam etmekte.

Bugün hâlâ LGBT dernekleri vs faal. Bunlara müsaade ediliyor. Bunlara mani olacak bir kanun yok. Çıkarmayı düşünüyorlar mı? Yani esasa dokunmadan, zaman ve şartlara göre tavır. Bugün polis marifetiyle soskak gösterileri engelleniyor ama, yarın AB ile girilen ilişkiler neticesi onların dayatmaları ile yol verielceğinin garantisi var mı? Mesela, Anayasa yapılacak ya, Anayasa’ya bu konuyla ilgili bir madde konulamaz mı? Konulması niye düşünülmez?

AKP, müslümanları kandırarak bu günlere geldi. Malûm, “kanma”nın hem müspet, hem de menfi tarafı var. Bizim kuru lâfa karnımız tok, kanmadık, kanmayız.

Mesele sadece kuru kuruya kanun veya polisye tedbirlerle çözülecek cinsten değil.

AKP, meselenin öncelikle fikirde çözülmesi gerektiğini anlıyor mu?

Fikirde çözülemeyen bir meseleyi yasaklamakla daha da azdırmaktan başka bir netice elde edilemeyeceğini anlamıyor mu?

Cinsiyetçi sapkınlık terörse, bunun altını dolduracak fikir hani?

Bugün artık meseleler öncelikle fikir plânında ele alınıp çözülmedikten sonra, geçmişin kurum, gelenek, görenek ve inançlarına kuru kuruya atıflar yapılarak, öyle şaşaalı, iddialı cümleler kurarak keskinlik yapmakla çözülemez. Evet, LGBT’ye emperyalizmanın saldırısı olarak karşıyız ama burada aklı karışıklara da söyleyeceğimiz sözümüz var. Öyle, söyletmen, konuşturman diye zecri tedbirlerle bu işin altından kalkılamaz. Herkese aradığı hakikatin doğrusunu Mutlak Fikir nisbeti içnde izâh edebilmek gerekir. Cinsiyette de böyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: