BİRLİĞİMİZİ BÖLEN EYLEMLER, ŞU ANDA CEPHEDE SAVAŞAN MUHARİP KARDEŞLERİMİZ OLAN HALKIMIZA İHANETTİR

Putin’in askerî darbe teşebbüsüne dair yaptığı konuşma:

“Rusya vatandaşlarına, Silahlı Kuvvetler personeline, kolluk kuvvetlerine ve güvenlik servislerine, şu anda mevzilerinde savaşan, düşman saldırılarını püskürten ve bunu kahramanca yapan savaşçılara ve komutanlara sesleniyorum.

Dün gece her yönden komutanlarla konuştum. Aldatıcı bir şekilde suç macerasına çekilen, ciddi bir silahlı isyan suçuna itilenlere de sesleniyorum.

Bugün Rusya, neonazilerin ve onların yöneticilerinin saldırganlığını geri püskürterek geleceği için en zorlu savaşa liderlik ediyor. Batı’nın tüm askeri, ekonomik ve bilgi makineleri bize karşı döndü.

Halkımızın canı ve güvenliği için mücadele ediyoruz. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız için, 1000 yıllık tarihe sahip bir devlet olan Rusya’da kalma hakkı için.

Halkımızın kaderinin belirlendiği bir muharebe, tüm güçlerimizin birliğini, birliğini, sağlamlığını ve sorumluluğunu gerektiriyor. Diğer her şey bizi zayıflatan tarafa itilmelidir.

Dış düşmanlarımızın bizi içeriden zayıflatmak için kullandığı herhangi bir argüman. Dolayısıyla birliğimizi bölen eylemler, şu anda cephede savaşan muharip kardeşlerimiz olan halkımıza ihanettir. Ülkemizin ve insanımızın sırtında bir hançerdir.

Tam olarak bu hançer, 1917’de ülke 1. Dünya Savaşındayken yapıldı, ancak zaferi çalındı. Ordunun arkasındaki entrikalar ve tartışmalar, en büyük felaket, ordunun ve devletin yıkımı, büyük toprakların kaybı, bir trajedi ve bir iç savaşla sonuçlandı.

Ruslar Rusları, kardeşler kardeşi öldürüyordu. Ancak bundan yararlananlar, ülkeyi bölen ve parçalayan çeşitli siyasi servet şövalyeleri ve dış güçlerdi. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz.

İç ihanet dahil her türlü tehdide karşı halkımızı ve devletimizi koruyacağız. Karşı karşıya olduğumuz şey tam olarak içsel bir ihanettir. Olağanüstü hırslar ve kişisel çıkarlar ihanete yol açtı. Kendi ülkelerine ve insanlarına ve Wagner savaşçılarının bizim askerlerimizle birlikte uğrunda can verdikleri davaya ihanet.

Donbas’ın kasaba ve şehirleri olan Soledar ve Artemivsk’i özgürleştiren kahramanlar. Novorossiya ve Rus dünyasının birliği için savaştılar ve can verdiler. İsyanı örgütlemeye çalışanlar, ülkeyi anarşiye ve kardeş katliamına, sonunda yenilgiye ve teslimiyete sürükleyenlerin de isimlerine ve şanlarına ihanet ettiler.

Tekrar ediyorum: herhangi bir iç isyan, devletimiz ve ulus olarak bizim için ölümcül bir tehdittir. Bu, milletimize, halkımıza karşı bir hançerdir. Ve vatanı böyle bir tehdide karşı savunma eylemlerimiz acımasız olacaktır.

İhanet yoluna bilinçli olarak giren, silahlı isyan hazırlayan, şantaj ve terör eylemleri yoluna giren herkes kaçınılmaz bir ceza alacaktır.

Hukuka ve halkımıza hesap verecekler. Silahlı Kuvvetler ve diğer departmanlara uygun şekilde talimat verildi. Ekstra KTO önlemleri şu anda Moskova, Moskova bölgesi ve diğer bazı bölgelerde uygulanmaktadır.

Rostov-on-Don’daki durumu istikrara kavuşturmak için kararlı adımlar atılacak. Zor kalır. Sivil ve askeri kontrol departmanlarının işleyişi fiilen engellendi.

Rusya Devlet Başkanı ve Başkomutan olarak, bir Rusya vatandaşı olarak, ülkeyi savunmak, Anayasayı, vatandaşların yaşamlarını ve güvenliklerini, özgürlüklerini korumak için her şeyi yapacağım.

Askeri isyanı hazırlayanlar, muharip kardeşlere karşı silah kaldıranlar, Rusya’ya ihanet etmişlerdir ve bunun bedelini ödeyeceklerdir. Ve suça sürüklenenlerden, bu çok önemli, trajik, tekrarı olmayan hatayı yapmamalarını istiyorum. Tek doğru seçimi yapın – suç eylemlerine katılmayı bırakın.

Bizim için kutsal olanı savunacağımıza ve koruyacağımıza inanıyorum. Ve vatanla birlikte tüm zorlukların üstesinden geleceğiz, daha da güçleneceğiz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: