SOKAKTA LİVATA

İmânsız İslâmcılık rejimi level atladı!

Sokakta zina ve cimaya bizi alıştıran rejim, sonunda livatayı da yaşattı.

Kadıköy sahilinde iki erkeğin ilşkisi sosyal medyada paylaşılıyor…

Ahlâksız, şerefsiz, haysiyetsiz trollere sorarsanız bütün bunlar Kemalizmden…

Ya iyi de ülkede iktidar AKP. Gitsin ya bu ahlâksızların üzerine!

Nasıl Telegram’ın, ödveren çetesinin üzerine gitmedilerse, bunun da üzerine gidemezler.

Hani Rusya vs LGBT’yi yasaklıyor ya, yasaklayamazlar.

Zira İmânsız İslâmcılık rejimi varolabilmek için Batı’ya, AB’ne muhtaç. Onlar da AKP’nin iplerini ellerine almışlar…

Mesele mücerret bir ahlâk meselesi değil, içtimai bir sistem ve varoluş meselesi. Siyasî olarak değerlendirilmesi gereken bir mesele.

Ya pazarlıksız İslâm’ın o billûrdan kaldırımları olan caddeleri ya da İmânsız İslâmcılığın iktidarda kalmak içn her tülü tavizi vermeye razı olduğundan her türlü tasvirden azade çirkefliğe sahne olan çıkmaz sokalar…

Ya bu işlerin üstesinden gelecek bir iktidar varederek varolacağız, ya da iktidarda kalabilmek için Haçlılara her tülü tavizi veren İmânsız İslâmcılık rejimi ile birlikte yok olacağız.

Bu dehşet manzaranın ihtar ettiği mânâ tam olarak budur.

Maharet camilerin kapılarını açmada değil, mânâlarını içtimâî alana hâkim kılabilmede. Mânâları içtimâî alana hâkim kılmayı bilmiyorsan, neticesi budur. İstersen milyon tane Ayasofya aç. O da istismar meselesi oluyor.

Bilmemek ayıp değil demiş atalar, öğrenmemek ayıp. Emaneti ehline vermemek, her ne olursa olsun iktidarda kalmakta ısrar etmek ayıp. Pazarlıksız İslâm, bilmediğini bilmek ve bilene emaneti tevdi etmek demek. Pazarlıksız imânın olmadığı yerde, eldeki maddî imkânları ileri sürerek, “top benim, takımı da ben kurarım” diye sümüklü mahalle çocuğu şımarıklığı ile mukaddes dava işte böyle harcanır gider. İmânsız İslâmcılıkta dava değil koltukta kalmak esastır.

Ya akıllar başlara devşirilip İmânsız İslâmcılıkla, din yobazıyla, hesaplaşılacak, veya hiçbirşey yokmuş gibi, sanki hâlâ onlar iktidar ve muktedirmiş gibi davranıp, CHP’ye, Kemalizm’e küfretmeye devam edilecek.

Tamam, sorumlu Kemalizm. Ama senin bu ahlâksızlıkları önleyemediğin anlaşılıyor, iktidar olarak görevini yapmadın, yapamadın. Peki, bu ahlâksızlığı engellemek için ne yapılması gerekiyor, bunu biliyor musun? İşte bunu bilmiyorsun. Buna verecek sistem çapında bir cevabın yok. Cevabın olmadığından dolayı da sen onlardan daha batırıcı rol oynuyorsun.

Unutulmasın, İmânsız İslâmcılığın, din yobazının iktidar alternatifi küfür yobazı değil, İslâma Muhatap Anlayışın küfrün her türünü yok eden nurudur. İmânsız İslâmcılık gitsin demek, din yobazı gitsin demek, küfür yobazı gelsin demek değildir. Bu, imân nuru hâkim olmasın diye şeytanın kişileri aksiyondan alıkoyucu iğvasıdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: