ERDOĞAN’A GÖRE SUÇLU AÇGÖZLÜLER

Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada enflasyona değindi. Erdoğan, “Özellikle bazı ürünlerde tamamen aç gözlülükten kaynaklanan fahiş fiyat balonu söndükçe milletimiz daha çok rahatlayacaktır” dedi. ”Emeklilerimizden gelen serzenişlerin farkındayız” ifadelerini kullanan Erdoğan, gerekli adımları yıl sonuna kadar atacaklarını söyledi.

Tabi bir de bol bol altılı masa ve CHP aleyhinde konuştu.

Şimdi tabi bugün iktidarda ne altılı masa ne de CHP olmadığından, biz yaşadığımız olumsuzluklardan onları mesul tutacak değiliz.

Emekliye yıl sonuna kadar sabır tavsiye edildi. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü pörtlermiş. Emekliler de o hesap. Kendileri itibardan tasarruf etmiyor ama emekli bırakın itibarı, yiyeceği ekmekten, lokmadan tasarruf etmesi isteniyorsa… Açlık demek ne demektir?

Enflasyon cebimizden paramızın çalınması demek ve bu hırsızlık da iktidar olarak icra edilebilir, muhalefette değil.

Sorumlusu açgözlülermiş…

Değil de hadi öyle diyelim, bu açgözlülere niye fırsat verildi? İktidar ne diye var?

Halledilecekmiş…

Neyi halledecekler?

Yani açgözlüler lâfında hakikat payı var aslında, o açgözlüler, milletin şeyine koyma ve koydurma düzeninin icracıları.

Türkiye’de bir düzen tesis edilmiş değil. Yani sen düzen kurdun da açgözlüler bir istisna olarak buna zarar verdi, öyle mi? Öyle olmadığını, esas meselenin düzen olmayışı olduğunu hepimiz biliyoruz aslında. Düzen için fikir gerek, ahlâk gerek, inanç gerek. Ama açgözlüler diye suçu üzerinden atmak çok kolay.

Açgözlüler bu bataklıkta hayat bulur. Bataklığın başında da İmânsız İslâmcılık rejimi var. En aç gözlüler de kendi içlerinden çıkıyor. Milletin şeyine şey edeceğiz vecizesini kendileri yumurtladı ve hâla muteber kişiler olarak milleti şey etmeye devam ettiriliyorlar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: