TÜRKİYE’NİN YATIRIMCILARDA HEYECAN UYANDIRMASI NE DEMEK?

Ahmet ÖLÇÜLÜ

ABD’de yatırımcılarla görüşme yapan Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Bu görüşmelerimizin Türkiye’ye fon akışında katkısının olacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York’ta yatırımcılarla yaptığı görüşmelere ilişkin, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin yatırımcılar nezdinde heyecan uyandırmaya devam ettiğini belirten Şimşek paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“ABD temaslarımız kapsamında New York’ta iş insanları, fon yöneticileri ve kredi derecelendirme kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile verimli görüşmeler yapıyoruz. Bugün iki ayrı önemli etkinliğe katılarak ülkemize ilgi duyan kalabalık bir yatırımcı grubuna hitap etme imkânı buldum. Dünyanın önemli yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu buluşmaların ilkinde, dünyanın önde gelen fonların yöneticileri ile bir yuvarlak masa toplantısında bir araya gelerek, ekonomi programımızın hedeflerini ve izleyeceğimiz yol haritasını paylaştım. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ve Goldman Sachs ortak organizasyonunda düzenlenen 13. Türkiye Yatırım Konferansı’nda ise kalabalık bir yatırımcı kitlesine hitap ederek Türkiye’nin ekonomik görünümüne ilişkin bir sunum yaptım. Cumhurbaşkanımızın enflasyonun kontrol altına alınmasına yönelik politikalarımıza verdiği tam destek, politika çerçevemize güveni artıran en önemli unsur. Bu görüşmelerimizin Türkiye’ye fon akışında katkısının olacağına inanıyorum.”

Bu söylenenleri doğru anlayabilmek ve yorumlamak için öncelikle bu söylenenlerin dayanağı olan Allah’a savaş açmışların şeytanî düzeni olan kapitalist ve liberalist sistemi bilmek gerek.

Yatırımcılarda heyecan ha…

Vatan satıyorlar, alıcılar da kapitalistler.

Niye heyecan uyandırıyor?

Başka ülkelere göre çok daha fazla kâr edeceklerinden.

Niye?

Çünkü AKP Müslüman Anadolu ahalisinin işçilik ücretini o kadar düşürdü ki…

Çünkü ülkeyi paradan para kazanma cenneti hâline o kadar getirdiler ki…

Ve bunu da millete müjde diye sunuyorlar utanmadan.

Şeytanın düzenini hizmetçileri, Allah’a savaş açan imânsız İslâmcılık düzeni bu…

Allah’a karşı o kadar pervasızlar ki, yedikleri herzeleri müjde ile veriyorlar.

Bu müjdeler müslüman Anadolu Ahalisine değil, milletin şeyine koyma ve koydurma düzeninde her geçen gün daha da zenginleştirdiklerine, artık içine dahil oldukları 3000 aileye ve Batılı efendilerine…

Yatırımcılarda uyanan heyecan, satılığa çıkarılan malın, Türk vatanının gayet ucuz olmasından. İşçisi, köylüsü, toprağı, havası, suyu… Yatırımcı denilen kapitalist gâvura atfedilen heyecan, Türk milletinin satılığa çıkarılan arı, namusu, haysiyet ve şerefinin üç kuruş paha biçilmesinedir…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: