GAZZE’ DEKİ HER ZEYTİN AĞACI SİYONİST İŞGÂLCİLER İÇİN ÖLÜM TUZAĞIDIR

Ayhan SÖNMEZ

Netanyahu hükümetinin Gazze savaşındaki politikası çamura battıkça daha fazla sorgulayan Siyonist kalabalığı yatıştırmak amacıyla IDF tarafından mizansen videolar yayınlanıyor.

Siyonist propagandanın papağanları iddia ediyor ki, “Gazze’ nin Banliyöleri” IDF tarafından işgâl edildi. “Gazze Banliyösü” diye bir şeyin olmadığını görmek için askerî uzman olmaya gerek yok. Bahsedilen saha daha önce bombalamalar nedeniyle yerle bir edilen ve orada yaşayanların göç etmek zorunda kaldığı tarlalar, seralar, tarım depoları ve çiftlik evleridir. Papağanlarının tabiriyle “Gazze’nin kenar mahallelerinde göğüs göğüse çarpışmalar” olsaydı, bunları videoya çekip servis ederlerdi.

Siyonist ordu, toprak işgaline başladığından beri (bunu söylemekten utanıyor) aynı bölgelerde sıkışıp kaldı. Kuzeyde iki eksen ve doğuda ve Şeridin merkezine doğru açık alanlar. Korkaklar şehrin konut ağına girmeye cesaret edemiyor çünkü orada kayıpları çok büyük olacak.

Bunca gündür Siyonist birliklerin hareketinin teferruatlı haritalarını inceledim, ancak uzun soluklu askerî tarzda bir analize girmek yerine sonucu, yani özetlemek gerekirse, Siyonist ordunun Direniş’in savunma pozisyonlarını aşmadığına veya operasyonel yeteneklerini azaltmadığına dair iki güçlü delil var.

Birincisi, Direniş, Gazze’ye sızan birliklere ve Gazze çevresindeki Siyonist askerî tesislere karşı sürekli operasyonlar yürütüyor. İkincisi, Direniş hız kesmeden İsrail şehirlerini (ve Tel Aviv’i) roketlerle vurmaya devam ediyor. Bu nedenle tüm operasyonel gücünü koruduğu anlaşılıyor.

Direniş’in dün gece ve bugünkü tüm cephelerdeki operasyonlarının savaşın seyri hakkında bir değerlendirmeye geçmeden önce, bugün Siyonist gazete Maariv’in yayınladığı bir haberden alıntı:

“Daha önce Gazze’de görev yapmış ve bunu iyi bilen üst düzey yedek subaylar, Hamas savaşçılarının savaş seviyesinin daha önce yaşadıklarından çok daha yüksek olduğunu itiraf etti. Görünüşe göre Hamas bu senaryoya karşı önceden bir savunma planı hazırlamış, bu da onun çöküş aşamasına çok uzakta olduğu anlamına geliyor.”

Siyonist ordu, Gazze’deki çatışmalarda bir askerinin daha öldürüldüğünü açıklayarak dün (1 Kasım) ölenlerin sayısını 20’ye çıkardı. Ancak bu duyurunun mürekkebi kurumadan Direniş tarafından (fotoğraflı) bir haber geldi:

“188. Tugay’ın 53. Taburu komutanı Yarbay Salman Hamba, Kuzey Gazze’de Filistin Direnişiyle yapılan çatışmalar sırasında öldürüldü. Bir İsrail kanalından alınan fotoğrafla da, Siyonistler haberi doğrulamak zorunda kaldılar.”

Siyonist ordu, başka bir fotoğrafın ortaya çıkmasıyla Kuzey Gazze’deki keskin nişancılarından birinin öldüğünü duyurdu. Direniş’in gece ve gündüz operasyonlarına dair gelen haberlerden (gözden kaçmış olanlar da vardır) şunları öğreniyoruz:

Saat 03.00’te El Kassam Tugayları kuzeybatı ekseninde iki Siyonist tankı Al-Yassin 105 roketleriyle vurdu.

Saat 4.40’ta Siyonist zırhlı buldozeri Al-Yassin 105 roketiyle vurdular.

Saat 06.30’da Gazze’nin kuzeybatı ekseninde iki Siyonist aracı iki Al-Yassin 105 roketiyle vurdular.

Aynı zamanda Cuhr el-Dik bölgesinde piyade birliklerinin kuşattığı bir tankı da Al-Yassin 105 roketiyle vurdular.

Saat 9:52’de Juhr al-Dik’teki bir piyade ekibini anti-personel RPG ile vurdular.

Şafak vakti, Kudüs Tugayları özel kuvvetleri, Han Yunus’un doğusunda 6 Merkava ve 44 Buldozerden oluşan bir kuvveti takip eden Siyonist ileri devriyesiyle çatışmaya girdi.

Saat 11.00’de Holit, Mivtahim ve Amiaz yerleşim yerlerinin yakınındaki kampları yoğun roket yağmuruyla vurdular.

Saat 11.30’da El Kassam Tugayları, Şeride birçok cepheden sızan Siyonist araçları havan toplarıyla vurdu.

Ebu Ali Mustafa Tugayları (Halk Cephesi) saat 17.07’de şu açıklamayı yaptı: “İşgâl güçleriyle karşı karşıya kalan direniş gruplarının askerî kanatlarında yer alan kardeşlerimiz ve yoldaşlarımızla birlikte birçok cephede şiddetli çatışmalara katıldık. Düşman kuvvetleri arasında doğrudan kayıplar olduğunu teyit ediyoruz.”

Millî Direniş Tugayları (Şehit Ömer El Kasım Güçleri), Nahal Oz ve ardından Karam Ebu Salem’deki Siyonist kamplarına havan topu attıklarını duyurdu.

El Aksa (Fetih) Tugayları, savaşçılarının saat 18.30’da El Karama ekseninde Siyonist asker taşıyıcısını RPG-7 roketiyle imha ettiğini duyurdu.

İsrail şehirlerine yönelik roketler cephesinde, Siyonistlerin sivilleri bombalamasına cevap olarak Tel Aviv ve banliyöleri, Beerşeba, Aşdot ve diğer şehirler yeniden bombalandı.

ÖNEMLİ: Siyonistler, Direniş esirlerinin sayısını 242’ye çıkardı. Pazar günü 239’a çıkarmışlardı. Bu rakamı nasıl buluyorlar? Direniş’ten esir düşenler oluyor mu? Tek güvenilir kaynak El Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde’nin bu noktada bize anlattıkları… Savaşın başlangıcından itibaren en önemli konuşmasını bugün yaptı. Çoskulu bir konuşmayla, Siyonistlerin tüm sahte propagandalarını toz haline getirdi ve ilk ağızdan, kendisini dinlediklerini bilen Siyonist varlığın vatandaşlarına hitap etti. Konuşmasını özetliyoruz:

Son 48 saat içinde bir düşman tank taburunun tamamını (37 tank) imha ettik.

Savaşçılarımız, tanksavar silahlarla, doğrudan angajmanla ve insansız hava araçlarıyla saldırdı.

Çatışmanın başlamasından 27 gün sonra mücahitlerimiz Gazze Şehri’nin kuzeybatı ve güneyindeki ve Beyt Hanun’un kara işgâl bölgeleriyle yüzleşmeye devam ediyor.

El Kassam’ın seçkin güçleri düşman askerlerinin etrafında manevra yapıyor ve onlarla temasa geçiyor. Savaşçılarımızın saldırılarını ölçmek zor.

En dikkat çekici operasyonlarımızdan biri bu akşam Gazze Şehri’nin kuzeybatı ekseninde gerçekleşti. Savaşçılarımız 6 tankı, 2 asker taşıma aracını ve 1 buldozeri imha ederek düşman saflarına ağır kayıplar verdirdi. Düşman hatlarının arkasına geçtik ve onlara temas kurup saldırdık.

Havan toplarıyla düşman kalabalıklarını hedef almaya devam ediyoruz.

Hükümetiniz esir dosyası hakkında size yalan söyledi. Netenyahu, Gazze’yi bombalayan uçaklarla oğullarınızı öldürüyor.

Ölü sayısının liderliğinizin açıkladığından çok daha yüksek olduğuna sizi temin ederiz, o yüzden dikkatli olun, askerleriniz ceset torbasında geri dönecek.

Çok sağlam dedikleri Tiger zırhlı aracı, roketlerimizin ilk denemesinde düştü.

Gazze’yi Siyonist oluşum için Tarihin laneti haline getireceğiz. Binlerce insanımızın kaybı ve şehit edilmesinin acısı cesaretimizi ve şiddetimizi artıracaktır. Düşmana ağır bedel ödeteceğiz.

Çatışmanın devam edeceğini ve savunma hatlarımızın düşmanı attığı her adımda şaşırtmaya devam edeceğini duyuruyoruz.

Sözcülerinin söylediklerini tamamen doğrulayan El Kassam Tugayları, bugünkü çatışmalara ilişkin şok edici bir video yayınladı. Filistinli savaşçılar saklandıkları yerden çıkıyorlar, manyetik bir bombayla bir Siyonist tankını ve Yasin 105 roketiyle bir başkasını havaya uçuruyorlar, saklandıkları yere geri çekiliyorlar ve daha sonra dışarı çıkıp enkazı inceliyorlar…

Tarlalardaki yürüyüşlerini ve bombalanan çiftlik evlerini gösteren Siyonistlerin aksine Direniş, kahramanlık, fedakarlık, buluş ve stratejik planlamayla dolu gerçek savaş sahnelerini gösteriyor.

02-11-2023

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: