KAZANAMAZSAK SIRADA AVRUPA VE AMERİKA VAR!

İsrail Başbakanı kuduz it Netanyahu devam eden saldırılarına ilişkin ABD medyasına birtakım açıklamalarda bulundu.

Kuduz it Netanyahu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Onları sadece kendimiz için değil, Ortadoğu için, Arap komşularımız için ve kendilerine sefalet ve kan dökmekten başka bir şey getirmeyen bu karanlık güç tarafından rehin tutulan Gazzeliler için yenmemiz gerekiyor. Bizim mücadelemiz sizin mücadeleniz, bizim zaferimiz sizin zaferinizdir ve zaferin yerini hiçbir şey tutamaz. Medeniyet güçleri bu barbarları yenmelidir, aksi takdirde bu barbarlık yayılacak ve dünyanın geri kalanını yutacaktır.

(Kendileri, efendileri ve işbirlikçileri için savaşıyorlarmış. O işbirlikçilerin iktidarda kalabilmeleri de İsrail’in yenmesine bağlıymış. Hani şu, “oturun oturduğunuz yerde, kalkacak olursanız, oturacak koltuğunuz kalmaz! diyerek tehdit ve ikaz ettiği sözde müslüman lidercikler…)

Netanyahu ayrıca rehineler geri verilmeden ateşkes olmayacağında ısrar ederek, “Bunu yaparsak Hamas’a teslim olmuş oluruz.” iddiasında bulundu; bakalım teslim olacak mı olmayacak mı? Gazze’nin önünde diz çökecek mi çökmeyecek mi?

Kuduz it hırlarken, “Eğer şimdi kazanamazsak, sırada Avrupa ve siz varsınız. Ve biz kazanmak zorundayız” cümlesinin tekrarlayıp durdu.

(Aslında ne kadar da korkuyor. Aldığı desteğin devam etmemesi tehlikesi ödünü patlatıyor. Bunun için de sokaklara dökülen Batı insanı karşısında ne yapacağını şaşıran Batılı yönetimlerin desteğinin devamını sağlamak için onları da tehdit ediyor. Tıpkı müslümanlar içindeki işbirlikçileri gibi Batı’daki işbirlikçilerine de durmaları gereken yeri tarif ediyor. Ama Batı halkları kudurmuş itle aynı düşüncede değil. Kendi iktidarlarının yanlışını görüyor ve tepkilerini ortaya koyuyorlar. Bu aynı zamanda Batı-Doğu mücadelesinde, Batı’daki selim akıl sahiplerinin de kendi toplulukları içinde söz sahibi olurken, zulüm üzerine kurulu Batı hegemonyasından vazgeçmeleri gerektiğini de anlamış olarak sahne almalarına yol açacak; kuduz it en çok da bundan korkuyor.)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d