SİYONİST YALAN MAKİNASI

Siyonist propaganda kutlama yapıyor; çünkü, “Hamas Parlamentosu”nu ele geçirdiğini söylüyor. Elbette böyle bir şey yok. Gazze’de Filistin Yasama Konseyi binası var; Gazze’de seçilen tüm partilerden (Hamas, El Fetih, Halk Cephesi, Demokratik Cephe ve bağımsız) milletvekilleri bir araya geliyor ve Batı Şeria’daki -sözde devlet olarak seçilen- milletvekilleriyle video konferans yoluyla buluşuyor. Filistin’in ne toprak devamlılığı ne de milletvekillerinin bile serbest dolaşım imkânı vardı.

Meşhur “Hamas Parlamento Binası”nın ne olduğunu biliyor musunuz? Büyüklüğü 150 metrekareyi geçmemesi gereken tipik tek katlı müstakil ev. Toplantı odası, yaklaşık 40 sandalyeli, başkanlık için hafifçe yükseltilmiş bir sandalyenin bulunduğu küçük bir odaydı ve arkasında Batı Şeria ile iletişimi sağlayan dev bir ekran vardı. Avrupa’daki gibi süslü binalar hayal etmeyin.

Ancak Siyonistler, işgâllerine bir zafer havası vermek için tek katlı küçük bir evi hedef aldılar. Acziyet içindeler ve moral bulmak için zafer görüntüsünün kırıntısına bile o kadar çok ihtiyaçları var ki…

Günlerce bombalamalarla kuşatıldıktan sonra zorla boşaltılan El-Radisi hastanesinin bodrum katındaki “bulgular” propagandası için özel bir analiz yapmak gerekmiyor. Hastanenin bodrumundaki su ve yakıt depolarına “Hamas tünelleri” adını verdiler. Ayrıca bebek bezleri de buldular, yani “teröristler” rehinelerle birlikte oradaydı! Buranın bir Çocuk Hastanesi olması ve üstelik yerinden edilmiş sivillerin (bebekli anneler de dahil) oraya sığınmış olmasının hiçbir önemi yok. Ancak en önemli buluntu, 7 Ekim’deki Mescid-i Aksa Fırtınası’nda yer alan motosikletlere benzeyen bir motosikletti! Daha önceki bir videoda gösterdikleri eski silâhların aynısını alıp bir hastane odasına yerleştirdiler ve işte “Hamas’ın karargâhını” gördüler.
Bu “buluntular” da, daha önce Hamas’ın katliamı olarak ortaya atılan, ama hiç delil görmediğimiz “başları kesilmiş bebekler”, “teröristlerin yolcularıyla birlikte arabayı yakması” veya festivalde yapılan toplu infazlar gibi palavralardan ibaret. Festivaldeki katliamı da İsrail’e ait Apaçi helikopterlerinin gerçekleştirdiği son ortaya çıkan görüntülerle meydana çıkmıştı. Ne diyorlardı: Doğruları söylemek Hamas’ın işine yarar…

7 Ekim’de İsrail’de düzenlenen konserde Hamas değil bizzat İsrail’in kendi vatandaşlarını öldürdüğü görüntüleri ortaya çıktı. Siyonist Güçler, helikopterleri kullanarak konserden kaçan herkesin üzerine ateş açtı.

Hamas savaşçılarının festival alanını bastığı ve burada 200’ü aşkın sivili öldürdüğü iddia edilmişti. İsrail’in katliamlarına dayanak yapılan bu iddia, festivale katılan ve rehin alınan “Yasmine” isimli sivilin itiraflarıyla çürüdü. Çöldeki festivalde Filistinli direnişçilerin rehin aldığı Yasmine, İsrail Radyosu’nda yaptığı açıklamada, “terörist” olarak adlandırdığı Kassam Tugayları’nın kendilerine çok iyi davrandığını hatta içki içmelerine bile müsaade ettiklerini fakat İsrail polisinin müdahalesiyle festival alanındaki Yahudi gençlerin öldüğünü söyledi. İsrail manipülasyonunu İsrail Radyosu’nda yıkan Yasmine isimli festival katılımcısının 15 Ekim’de sarf ettiği sözler şöyle: “Teröristler bize zarar vermediler. Bize içki içme fırsatı bile verdiler ve biz panik yaparken sakinleştirdiler. Durum gerçekten çok korkutucuydu ama şanslıydık ki kimse bize zarar vermedi. Yaklaşık iki saat boyunca herhangi bir güvenlik gücü bizimle değildi ve polisin gelmesi için beklemek zorunda kaldık. Sonunda kurtarıldık. Şu an arkadaşlarımla birlikteyim. Polis gelince ise her tarafa ateş açmaya başladılar benimle konuşan bir silahlı adamla dışarı çıktık. Dışarıda 4 kişi ölmüştü, sanırım polis öldürmüştü onları.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d