MISIR’I AKP SATTI, CHP SAHİP ÇIKTI

A. Bâki AYTEMİZ

Mısır’da 529 kişiye idam cezası verildi. Kimsede çıt ses yok. AKP yalakalığı yapan medya kuruluşları dünyanın bu duruma hiç ses çıkartmadığından dert yanıyor. Yanıyor yanmasına da RTE’den de çıt çıkmıyor.

Türkiye’nin yeniden Osmanlı’nın mirasını devraldığını iddia edenler neredeler?

Böyle mi Osmanlı olunuyor?

AB-D ile birleşip onların jandarmalığına soyunarak mı Osmanlı’nın mirasını devralacaklar. Biraz samimi olalım lütfen. Öyle TV ekranlarında yazılan mektuplara ağlayarak, balkonlarda mazlumların savunucu edebiyatları yaparak hiçbir iş halledilmiyor.

Öyle ya RTE nerede mazlum varsa oraya koşuyordu? Ne oldu? İşte Mısır’daki son 529 kişiye idam cezası verilmesi hadisesi. RTE ortada yok. Hatta hatta Bilal’i, Sisi’ye destek veren Suudileri eleştirdiği için fırçalıyor. Neymiş, vay efendim sen nasıl Sisi’ye destek verdiği için Suudileri eleştirirsin.

 Oğlunu bile bu tutumundan dolayı düşman gören bir RTE mi mazlumların savunucusu olacak?

Bu zihniyetle mi Mısır’a sahip çıkılacak?

Şu son hadiseler gösteriyor ki her sakallı dedemiz değilmiş. RTE’nin de dilinden düşürmediği, “Haksızlıklar karşısında susanlar dilsiz, şeytandır!” hadisi, bu durumda kime yakışıyor görüyoruz. Bu işler ağlamakla, belagatla olmuyor.

Hani TC bölgenin süper gücüydü?

Hani RTE mazlumların sesiydi.

Şimdi ne oldu da susuyor.

Bütün dünyaya “one minute” diyen dünya lideri(!) RTE, niçin Mısırda 529 kişiye idam cezası verenlere “one minute” diyemiyor? Diyemez çünkü samimi değil. Diyemez çünkü kendisinin mazlumların yanında olmak gibi bir gayesi de yok. Bunu ilk önce Irak-Amerika savaşında kimin yanında yer aldığına bakarak gördük. RTE her zaman mazlumun yanında değil güçlünün yanında olmuş sonra kalkıp mazlumlara timsah gözyaşı dökmek rolünü çok iyi becermiş ve şakşakçılar bu durumu şişirdikçe şişirmiştir. Ama çok şişirilen balonun kaderi patlamaktır. RTE balonu şu Mısır hadisesinde her zaman olduğu gibi yine patladı. Kendine, kendi milletine hayrı olmayan birisinden ne beklenebilir ki?

Her çıktığı platformda Rabia işareti yapmak Mısır’daki Müslümanları kurtarmıyor. Bu zulme en büyük tepki RTE’den, gazetelerden, köşe yazarlarından değil RTE’nin kapatmaya çalıştığı twitter’dan  geliyor. Dünyadaki en büyük suç, bana göre, insanlara umut verip onların umutlarını çalmaktır. Görünen köy klavuz istemez hesabı RTE tüm Müslümanların umutlarını çaldı ve hâlâ da çalmaya devam ediyor. Müslümanların kanıyla yerini korumaya çalışmak nasıl bir ahlâk anlayışıdır. Her fırsatta CHP’yi yerden yere vurarak parsa toplyan RTE, Mısır’ı satmakla suçladığı CHP’nin son tavrına ne diyecek. Mısır’daki idam cezalarına karşı tüm siyasi parti gruplarının katılımıyla TBMM’nin bildiri yayınlaması önerisine yalnız AKP grubu destek vermiyor.

Şimdi bırakın mazlumların savunucusu edebiyatını çıkıp millete gerçekleri anlatın. Her şey meydanda. “Biz sizi kandırdık, bizim gücümüz de, aklımız da böyle şeylere yetmez” deyin. “Müslümanlara umut vererek onları kandırıyoruz, biz Müslümanlara değil gâvurun çıkarına bakarız” deyin. “Biz sattık, CHP Mısır’daki Müslümanları sahip çıktı” deyin. Deyin de hiç olmazsa bir kere olsun Müslümanların umudunu çalarak onlara yalan söylemeyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: