Vahhabi-Selefi Sapkınlık Erdoğan’ı “Biat”la Tehdit Ediyor

Suriye’de sürmekte olan AB-D-İsrail destekli iç savaşta, 8 ay önce meydanlara çıkan Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) hedef büyüttü ve düne kadar kendisini besleyen Başbakan Erdoğan’ı tehdit etti.

4. Yılına giren Suriye’deki iç savaşa, gerek militan ve gerekse silah ve lojistik açıdan, ABD’nin verdiği gazla giren, ülkeyi bir bataklığa sokarken, Türkiye’yi de uçurumun kenarına getiren AKP iktidarı, şimdi, düne kadar yol verdiği, vermekle kalmayıp, sonuna kadar desteklediği bu selefi-vahhabi zihniyete sahip örgütler tarafından tehdit ediliyor, kendilerine biat etmeye zorlanıyor.

 Çok değil bundan 10 ay öncesine kadar, başka bir Selefi örgüt olan Nusra ile kanka olan IŞİD’i kurtarıcı olarak bize pazarlayan IHH, Özgür-Der gibi  istihbaratın sivil kurumları, her ne olduysa, son 6 aydır, çok sevgi besledikleri IŞİD’a düşman kesildiler. Daha doğrusu IŞİD bunların sözünü dinlemeyip, kendi başına hareket edince ipler koptu.

Bir yandan IŞİD, öte yandan Nusra, IHH’yı bile düşman ilan edip, elemanlarını kesmeye başladı.

Wikileaks belgelerinde geçen ve ABD Riyad Büyükelçisinin güzel bir tabiriyle “İslâmı’ın pozitivist sapkın bir yorumu olan ’Vahhabilik’ temelli bu selefi zihniyet tam bir vahşete dönüşmüş durumda. Bu vahşet ve sapkınlık o kadar ileri derecede ki, artık düne kadar beraber savaştıkları arkadaşlarını kâfir ilan edip, kafasını keserek, onun karısına, kızlarına tecavüz etmeyi mübah görecek raddeye ulaştı.

Sünniliğin en büyük muhalifi ve tarihî düşmanı olan Şiilik’e bile rahmet okutacak kadar, Sünniliğe düşman olan, ama kendini Sünnilik içerisinden çıkmış gibi gösteren bu İngiliz beslemesi “Vahhabi-selefi” kafa, mezar taşlarından başlayıp, ne kadar kutsal mekân varsa, işgalci düşmanın bile yapamayacağı kadar yakıp, yıkmış durumda.

Selefi kafasına sahip, Özgürder ve IHH’nın beslediği bu “Vahhabi” zihniyet, bugün “keser döner, sap döner, bir gün gelir, hesap döner”  misalî şimdi kendilerini de vuruyor.

Aşağıdaki harbe göre IŞİD, Süleyman Şah Türbesi’ndeki Türk askerlerinin etlerini yemekle tehdit ederek, Başbakan Erdoğan bize İtaat etsin, çağrısında bulunmuş…

Bu haber bile,  ABD gazıyla Suriye’ye giren AKP iktidarının Suriye politikasının büsbütün çöktüğünün bir başka işaret olsa gerek.

IŞİD’i bize sevimli göstermeye çalışan, Ilımlı İslamcı kafaya sahip sivil-mivil kurumlar, IŞİD’i ikna etmek için sizi temsilci olarak gönderelim, bakalım hanginizin kafası yerinde kalacak?

“Geç kalmadan bize bağlılık yemini etsin”

El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, Türkiye’yi tehdit etti. Bağdadi, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık yemini etsin” dedi.

Merkezi Londra’da bulunan El Kudüs Gazetesinin haberine göre, Irak Şam İslam Devleti (IŞID) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, tehdit içerikli bir çağrıda bulunarak, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık yemini etsin, çağrısında bulunuyorum” dedi.

Bağdadi, “Erdoğan’ın bu çağrımıza kulak vermemesi durumunda, Süleyman Şah Türbesindeki mezar taşları tahrip etmekle başlayacağız, Türk Asker’in eti lezzetlidir, Türk askeri öldürmek bizim için zevkli olacaktır. Vakit geçmeden uzattığımız eli Türkiye’nin boş çevirmeyeceğini umut ediyoruz, Suriye halkı için ön zafer olacaktır, zafere giden yolun buradan geçtiğine inanıyoruz” dedi.

El Bağdadi Suudi Arabistan’ı ve Katarı da tehdit etti. El Bağdadi, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye politikasındaki tutumunu derhal değiştirmesini ve değiştirmemeleri durumunda sıranın kendilerine geleceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: