HORTUMCULARA AKP DESTEĞİ

HORTUMCULARA AKP DESTEĞİ

Başbakan ve tüm bakanların tamamının imzaladığı yeni yönetmeliğe göre bundan böyle özel sektörün “Yap-İşlet-Devret” veya “Yap-Kirala-Devret” metodu ile yapmayı taahhüt ettikleri işler-ihaleler için aldıkları iç ve dıştan alacakları kredilerin tamamı devlet garantisine alınmış oldu.

Müteahhitlerimiz artık rahatça batabilir, aldıkları ihaleleri öne sürerek kredi aldıktan sonra, işi yapmadan gönül rahtlığı ile söğüşledikleri paraları yiyebilirler. Nasıl olsa o paraları ödemediklerinde devlet ödeyecek.

Kredilere devlet garantisi getirme işinde görünürdeki sebep, özel sektörün borç bulamayışı. Özellikle 3. Havaalanı gibi projeler gerçekleştirilebilir görülmediğinden dolayı kredi alamayışları. Tabi AKP’nin ortaya çıkan yolsuzluklarını da buna ilave etmek gerek.

Şimdi AKP faiz lobisine şu taahhütte bulunmuş oluyor: Siz gönül rahatlığı ile müteahhitlerimize faizle para verin, nasıl olsa kefili benim.

Böylece faiz lobisinin, “bu adamlar bu parayı öder mi, projelerin gerçekleşmesi mümkün mü?” diye düşünüp-taşınmalarına gerek kalmadı. Faiz lobisinin gönlü rahat olsun, müteahhitlerimiz batmaktan çekinmesin, arkalarında AKP var.

ADIMLAR Haber Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: