Polisin Başından Vurduğu Genç Yoğun Bakımda

Polisin Başından Vurduğu Genç Yoğun Bakımda

Ankara ‘da Soma maden cinayetini protesto etmek isteyen gruplara yönelik polisin sert müdahalesi sonucu 16 yaşındaki Ahmet Eren Başçı başından yaralandı. Polisin attığı fişeğin başına isabet etmesi sonucunda hastaneye kaldırılan Başçı’nın hayati tehlikesi sürüyor.

Dün gece meydana gelen olayda Ankara’nın Tuzluçayır semtinde Soma maden cinayetini protesto etmek isteyen gruplara polis müdahale etti. Müdahale sırasında Altındağ nüfusuna kayıtlı 1998 doğumlu Ahmet Eren Başçı isimli gösterici polis tarafından atılan ses fişeği nedeniyle başından yaralandı. Olay sonrası hastaneye kaldırılan Başçı’nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis kaynakları yine her zamanki gibi kendini kurtaracak bir açıklama yaptı. “Fişeğin gürültü çıkarması ve korkutma amaçlı havaya doğru atılması gerekirken göstericilere doğru atılmış olabileceğinden” şüpheleniliyor.

Başçı’nın gösteriler sırasında atılan ses fişeği nedeniyle başından yaralandığına ilişkin doktor raporunun da bulunduğu öğrenildi.

Tayyip Erdoğan’ın polisleri, sanki bir yerlerden talimat almışcasına, ya hedef gözeterek atış yapıyorlar, ya da gösteri sırasında, özellikle kol ve bacak kırma girişiminde bulunuyorlar.

 

ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: