TARİH SİZİ YAZMAYACAK!

AKP Hükümeti ve yardakçılarının iktidara gelip 28 Şubat bayrağını devir aldığı o günden bugüne kadar Salih MİRZABEYOĞLU ve takipçilerine karşı yürüttüğü düşmanca tutumu ve 28 Şubatın devamı niteliğindeki operasyonlarını protesto etmek ve basın açıklaması yapmak için 29 Mayıs 2014 saat 14.30 civarı Çağlayan Adliyesi önünde toplandık. ADIMLAR Dergisi, BAGİ ve Güldenizde Elifler Platformu’nun ortak düzenlediği protesto ve basın açıklamasını beklerken 4 yaşlarında bir çocuğun elinde taşıdığı bir pankart dikkatimi çekiyor;

“TAYYİP SENİN HAPİSANENE BAŞKA ADAM YOK!”

Aynı çocuk o minik yumuk eliyle İBDA işareti yaparak taşıdığı pankartta yazılı cümleyi de haykırıyor:

“TAYYİP SENİN HAPİSANENE BAŞKA ADAM YOK!”

Bu sahne karşısında Emel Zor hanımın ADIMLAR dergisinde yayınlanan yazısı aklıma geldi. O yazıda Emel Hanım çocukların babalarına “Baba Tayyip Müslüman değil mi?” diye niçin sorduklarını izah ediyordu.

Bu sahne karşısında bir anda anladım ki bu çocuklar doğrudan mücadelenin içinde yetiştiklerinden dolayı bu şuur seviyesine ulaşmışlardı. Emel Hanım zaten yazı da bu hususu şöyle ifade etmişti.

 “Mücadelenin bizzat içinde, görerek, yaşayarak anlıyorlar kim dost, kim düşman…”

“Kim gerçek, kim sahte Müslüman…”

“Bizzat eylemle, aksiyonda müşahede ediyorlar gerçeği… Ve böyle gelişiyor diyalektikleri, şuur süzgeçleri…”

Ve 9 Mayıs 2014’de Bolu’da yaşanan sahneler gözümün önüne geliveriyor bir anda… Annesine gaz sıkan polisler, babasına gaz sıkan polisler… Ellerinde jopları ve kalkanları, yüzlerinde gaz maskeleriyle oradan biri bağırıyor:

“Çevik Kuvvet Hazır Ol!”

“Çevik Kuvet Hazır Ol!”

“Çevik Kuvet Hazır Ol!”

Gaz, jop ve saldırı… Ardından havada uçan taşlar…

Tüm bunlara şahid olan çocuklar..

Tekbir! Allahu Ekber!

Tekbir sesleriyle kendime geliyorum…

9 Mayıs 2104 Bolu‘da, 29 Mayıs 2014 Çağlayan Adliyesi önündeyim.

Bolu’da “Kumandan’ı istiyoruz; hemen şimdi!” diyen yiğitler. Çağlayan Adliyesi önünde; “İBDA cılar kolay lokma değil!“, “Tayyip senin hapishanene başka adam yok!“, “Kumandanı da istiyoruz hemen şimdi!” diyen yiğitlerin verdiği mücadele tarihe geçerken,  2000 Yılında Metris‘te başta Kumandan olmak üzere İbdacıları öldürmeye çalışan 28 Şubatçıların bu ülkenin gerçek vatansever ve anti-emperyalist evlatlarına, bir yandan sürekli gaz bombası, diğer yandan da tüfekle, tabancayla, ateş açarak canlarına kastetmesini de unutmadık, unutmayacağız!

28 Şubatçıların 2000 yılında Metris‘e düzenlediği Noel Baba Operasyonu’nda bir gönüldaş vurulur, bir kahraman şehit düşer. Bir kahraman daha vurulur ağır yaralı düşer, bir diğeri daha ve peşinden bir diğeri daha…

Unutmadık unutmayacağız!

2000 yılında Metris’de Kumandan, Ali Osman Zor’a döner: “Aslında ne yapacağımı çok iyi biliyorum da, size kıyamıyorum” der.!

Yiğit evladından yiğitçe bir cevap alır Kumandan:

“Efendim siz ne düşünüyorsanız onu yapın, bizi düşünmeyin.”

Peşinden bir kaç gönüldaş daha vurulur…

Barikatlar yıkılmak üzeredir ve kısa süre sonra göğüs göğüse çarpışıp şehadete yürümeye az kalmıştır…

Tarih yazanları Unutmadık, unutmayacağız!

Dün canına kastedilen Kumandan ve yiğit evlatlarının, bugün de tutsak edilip canlarına kast edilmeye çalışılması devam ediyor. Dünden bugüne ne değişti? Hiçbir şey! Görüyoruz ki,  28 Şubat AKP eliyle devam ediyor.

Ve Kumandan Salih Mirzabeyoğlu halen cezaevinde…

Telegram işkencesi halen devam ediyor…

Unutmadık unutmayacağız!

“Şehitlik şuuru”yla yürüyen, pazarlıksız Allah ve Resûlü diyen Kumandanın yiğit evlatları bugün de tavizsiz hedeflerine kilitlenmiş “Kumandanı istiyoruz; hemen şimdi!” diyerek istikballerini de Kumandanın özgürlüğüyle iktidara gelmesine bağlamış kahramanlar…

Evlatlarımız, çocuklarımız ve tüm İBDA ya gönül vermiş insanlar…

Tarih sizi, bu ülkenin ve Milletin gerçek kahramanları olarak yazacak.

Bu mücadeleyi kanıyla canıyla, tarih yazarak veren savaşçıların yükselttiği bu bayrağı sermaye olarak kullanıp, iktidara gelenler ve iktidara yaranmak için “başparelel”le oynaşanları tarih nasıl yazacak? Kahramanlar sayfasında olmayacakları kesin.

TARİH SİZİ YAZMAYACAK!

Cüneyt KARAN

ADIMLAR DERGİSİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: