99’dan Bugüne Bagi AC ve Adımlar Maraş Raporu

99’dan Bugüne Bagi AC ve Adımlar Maraş Raporu

ADIMLAR AVRUPA VE BAGİ AC SORUMLULARINDAN NİHAN ÖZTÜRK’ÜN KONUŞMASININ TAM METNİ

Öncelikle bütün Adımlar ve Bagi Avrupa Cephesi Gönüldaşları adına orada bulunan çok değerli Akıncı Beyimiz ve onun şahsında bütün gönüldaslarımızı tüm samimi ve devrimci duygularla selamlarız.

Bugüne kadar İstanbul’dan başlayarak, Bolu’da, Maraş’ta, ve dalga dalga Anadolu’yu saracağı günün heyecanıyla beklediğimiz O Büyük Zuhur’un tatbikatı olduklarına inandığımız Fikir ve Aksiyon eylemlerinizi Almanya’dan gıpta ve iftihar ile yakından takip ettiğimizi ve ilham aldığımızı açıklıkla belirtmek isterim. Fikirse Fikir Kavgaysa Kavga ölçüsünü kavramış ve buna nisbetle hareket edenlere bin selam olsun…

Bütün acıların bitmesine vesile olacağına inandığımız Kumandanımız, Liderimiz Salih Mirzabeyoğlu’nun 16 yıllık esareti içerisinde, 5 Aralık Zaferi’nin, işkencenin, büyük direnişin, dik duruşun, tek anını heba etmeden eserler vermenin ardından hürriyetine kavuşması ile birlikte aynı zamanda güzel günlerdeyiz.. Güzelliklere gebe günlerdeyiz..

Bu vesile ile ve sizin aracılğınız ile tüm İBDA Cepheleri’nden kuru edebiyatın ve gayesiz heyecanların tamamen dşında ve tamamen hedefe kilitlenmiş Fikir ve Aksiyon eylemleri gerçekleştirmelerini beklediğimizi ve bu ümidimizi hep taşıdığımızı belirtmek isteriz…

Aşağıda kısa da olsa, anladığımca Almanya’daki faaliyet ve eylemlerimizi rapor etmek isterim:

99 yılına kadar iç ve dış olgunlaşmanın süreci yaşandı.
99 Yılında Kumandanımızın önderliğinde bu oluş daha da kuvvetlendi. Metris eylemlerinden edindğimiz tecrübe ile ve tam da yaprak kımıldamadığı zamanlarda, 2001 yılında, Ali Osman Bey’in direktifleri doğrultusunda Türkiye’deki  gönüldaşlarımızla dergi çalışmalarına başladık. Almanya cephesi olarak elimizden geldiği kadarıyla bu çalışmalara maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. 2002 Yılında Kumandanımıza verlilen idam kararını protesto etmek amacıyla Düsseldorf T.C Konsoluğuna İbda-C AKO (Anadolu Kurtuluş Ordusu) nun bombalı eylemi gerçekleşdi. Nedense bu tarihden itibaren Alman makamları resmen İBDA fikriyatıyla ilgilenmeye başladı. Bu hadise üzerimizde ciddi baskılar oluştursa da, yıldırmak bir yana şevklendirdi çok şükür… Bizler de o günden itibaren Alman Basınında İbda ile ilgili tüm yazıları tercüme ederek, çıkarmış olduğumuz dergilerde yayınladık. Ayrıca Türkiye’deki gönüldaşımız Ali Osman Zor ile Alman televiyzonlarının yapmış olduğu röportajların organizesini yaptık. Bu röportajların neticesinde Alman makamları bizlerle daha çok ilgilenmeye başladı. Bu görüşmelerimiz sonucu, Alman resmi makamlarınca İbda’nın bir fikir olduğu ve İbda cephelerini de legal ve illegal olarak ayırt edilmesi gerkektiğini, ayrıca eğer bir yasak gelecekse, illegal cephelere gelmesi gerektiğini Avrupa parlementosuna rapor olarak bildirildi. Dikkatinizi çekerim; bu anlattıklarım bir eylemin bizi nerelere taşıdığının örneğidir.

2003 Yılında Alman televizyonu RTL e vermiş olduğumuz röportajdan sonra Almanya İçişleri bakanı Otto Schily’nin bizzat başında olduğu bir hukuk süreci başladı. 4 sene süren bu hukuk mücadelesinden başarıyla çıktık. Gönüldaşımız Mustafa Fişenkçi ağabeyimiz 2007 Yılında bizimle fikir bazında baş edemiyeceğini anlayan karanlık güçlerin saldırısına uğradı. 2 gün komada kaldıktan sonra yavaş yavaş sağlığına kavuştu. Ayrıca çeşitli kanallar zorlanarak 2004 Yılında başta Dr. Hakkı Açıkalın’ın eşinin Suriye’den çıkartılıp yurt dışına geçmesi sağlandı. Aynı yöntem ile Mustafa Saka’nın eşi ve çocukları İsviçre’ye getirildi.

Bu dönem icerisinde ayrıca şu faaliyetlerde bulunduk:
1) Frankfurt’da bulunan ÖZGÜR POLİTİKA gazetesi ve güdücüklerini ziyaret.
2) Köln Stadyumunda gercekleştirilen Milli Görüş toplantısında binlerce kisiye broşür-bildiri dağıtımı.
3) Bazı Türk yazarların Almanya ziyareti ve Köln Milli Görüş teskilatında konferans organizasyonları.
4) İlk defa gercekleştirilen ve süregelen Çakal Carlos’u ziyaret eden heyetlerde yer aldık.
5) 2001 yılından bugüne kadar gücümüz yettiğince hem mahkum gönüldaslarımıza, hem de ailelerine maddi yardımlarda bulunduk. Hal hatır etmeyi ihmal etmedik.
6) 25 Ocak 2000’deki hain Noel Baba operyasyonun ardından ertesi gün atılan manşetlere tepki olarak Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin Frankfurt ve Ankara Merkezlerine faxlar çekip tehtid ettik ve bu yüzden polis sorgusuna alındık.

03 Kasım 2013 tarihinden itibaren çok daha dinamik ve sürekli eylemlere başladık…

Bu çerçevede Kumandanımızın Özgürlüğü için meydanlara indik! Ayrı bir cephe ismi koymak yerine, İBDA’nın uluslararası tesirine eş bir yerde, beraber hareket ettiğimiz Cephemizin genişliğine işaret olması bakımından Avrupa Cephesi kimliği ile BAGİ – Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi adıyla Almanya Düsseldorf’da T.C. Konsolusluk önündeki haftalık eylemlerimize başladık.
23 Mart 2014 tarihine kadar her pazar Türkiye Cumhuriyeti Düssldorf Konsolosluğu önünde Almanya Saati ile 14.00 – 16.00 vakitlerinde Almanca ve Türkçe Basın açıklamalı, sloganlı eylemler düzenledik. Binlerce insana brosür dağıtıp hem Kumandanımızı, hem de İBDA Fikriyatını tanıtmaya çalıştık.
05 Aralık 2013 Perşembe günü Sabah 09.00’dan – 13.00’kadar 5 ARALIK METRİS Zaferi vesilesiyle eylem düzenledik.
21.12.2013 Cumartesi günü en işlek merkezi bölgede 3 saatlik eylemimiz oldu. Aldığımız bilgiler doğrultusunda Konsoloslukdan Türkiye’ye her hafta bizim hakkımızda raporumuz gönderildi. Eylemler içerisinde bir kaç defa Konsolos çalışanı birisi bizim ile ilgilenmek istediyse de yüz vermedik.

29.03.2014 tarihinden itibaren her cumartesi 12.00 ile 18.00 saatleri arasında imza kampanyaları düzenledik. Almanya’da Müslüman bir Fikir Adamı için imza toplamak kolay olmadığı gerçeğini başa alarak, insanları bilgilendirip alakalarını toplamaya özen gösterdik. Böylesi bir hareket tarzı bizim için de zorlayıcı bir yenilik oldu. Bu eylemler sırasında Yasin Gönüldaşımız ile tanıştık. Ve o gün bugündür bizimle mücadele ediyor. Kendisi şu anki Web sitemizin teknik sorumlusu. İmza kampanyamızı 21.06.2014 tarihinde son kez gerçekleştirdik ve noktaladık.

24 Mayıs 2014
Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya ziyareti vesilesiyle Köln şehrindeydik. Köprü üzerinde pankart açıp geçiş konvoyunun rahat bir şekilde görmesini sağladık ve konvoyun geçiş esnasında YAŞASIN KUMANDAN MİRZABEYOĞLU sloganlarını yüksek ve herkes tarafindan duyulabilecek bir şekilde haykırdık. Mustafa Fişenkci Gönüldaşımız protokolde imza kampanyasını bizzat RTE’ye ulaştırırken biz de salonda Kumandanımız için özgürlük pankartını açtık.

06 / 07 Haziran 2014
Cuma Günü Kemal Kılıçdaroğlu’nu Düsseldorf Havalimanı’nda özel olarak karşıladık (Adımlar Avrupa & Bagi-AC) CHP Maraş Milletvekili Sayın Durdu Özbolat ile birebir görüşüldü ve İmza Dosyası kendisine verildi. Kemal Kılıçdaroğlu’nu sloganlar ile karşıladık ve bize selam ile mukabele etti. Cumartesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinlemek üzere Basın Mensupları olarak Essen sehrindeydik. En ön mevkide çok yakın bir şekilde görüntüler alıp burada da CHP Milletvekili Levent Gök ile birebir görüşmeler gerçekleştirdik. CHP Lideri’nin özgürlük hakkında vurgusu üzerine “Özgürlüğün yolu -Mirzabeyoğlu” sloganını attik.

Mübarek Ramazan ayında da boş durmadık ve Kumandanımız için Süleyman Tunahan Hazretleri’nin talebelerinin camisinde iftarlar verdik. Merkezinde Kumandan’ın olduğu uzun sohbetlerin gerçekleştiği verimli bir faaliyet oldu.

12.07. / 20.07. / 26.07.2014
Katil ve Terör devleti İsrail’in saldırıları sonrasında Düsseldorf’da gerçekleştirilen bütün Filistin yürüyüşlerine iştirak ettik ve aktifliğimiz ile büyük ilgi görmekle beraber Gökbayrağımızı ve İBDA Selamını Almanya çapında tanıtmış olduk.

24.07.2014 Perşembe
Yine Düsseldorf şehrinde Yahudi sivil toplum kuruluslarının ve Siyonist örgütlerin İsrail saldırılarının meşru olduğu gerekçesiyle gerçekleştirdikleri eylemini bastık. Alman basınında konu olduk. Gökbayrak ve İBDA-C gündem oldu.

29.07.2014 Salı
En son kendi organize ettiğimiz Ramazan Protestosuyla yaptık ve tüm İslâm ümmetinin sesi olduk. Ümmet dayanışmasına vurgu yaptıktan sonra Almanya’daki kimsenin yapamadığı veya yapmak istemedikleri bir ilki gerçekleştirip Düsseldorf Amerikan Konsolosluğu önünde hem slogan attık, hem de Almanca Basın Açıklaması gerçekleştirdik. TRT Köln Kameramanının gelmesiyle de kim olduğumuzu ve neden bu eylemi gerçekleştirdiğimizi kayıt altına aldırdık.

Saygılarımızla

ADIMLAR & BAGİ Avrupa Cephesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: