Salih Mirzabeyoğlu Konferansında ‘Kumandan Nerede Biz Oradayız’ Sloganları Atıldı

Salih Mirzabeyoğlu Konferansında ‘Kumandan Nerede Biz Oradayız’ Sloganları Atıldı

Cezaevinde geçirdiği 15 yılın ardından geçtiğimiz Temmuz ayında tahliye olan İBDA lideri kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih izzet Erdiş “Adalet Mutlak’a” adlı konferansta konuştu.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Mirzabeyoğlu’nun sevenleri ilgi gösterdi.

‘YAŞASIN KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’

 

‘Herkes için Adalet Platformu’ ve ‘Yeni Devir Hukukçular Derneği’ tarafından düzenlenen konferans öncesinde, salona asılan Mirzbeyoğlu’nun ve Necip Fazıl Kısakürek’in resimleri ile ‘İstikbal islamındır’ yazılı pankartlar dikkat çekti. Konferans, bir saat gecikmeli olarak 18.30 sıralarında Mirzabeyoğlu’nun yaşam hikayesinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ile başladı. Mirzabeyoğlu, isminin anons edilmesiyle birlikte salondakilerin alkışları ve ‘Yaşasın kumandan Mirzabeyoğlu’, ‘Kumandan nerede biz oradayız’ sloganları eşliğinde sahneye geldi.

Sevenleriyle uzun bir aradan sonra ilk kez gerçekleşen buluşma nedeniyle heyecanlı olduğunu ifade eden Mirzabeyoğlu, “Dostlar, sevenler, tanışıklar, merak edip gelenler, elbette sevmeyenler de bu buluşmada olabilir. Ancak herkes kendi rızasıyla burada bulunuyor ki, bu da buluşmayı asgari müşterek olarak kabul etmemizi sağlıyor. Bizim tam 15 sene çeşitli yaşadığımız şeyler oldu” diye konuştu.

KONFERANSTA 3 SAAT KONUŞTU

 

Türkiye’nin yakın tarihinde meydana gelen olaylara değinen Mirzabeyoğlu, konuşmasında adalet, demokrasi, islam, sosyalizm, felsefe bilim ve teknoloji gibi kavramlar üzerinde durdu. Mirzabeyoğlu’nun, konferansta yaptığı konuşma yaklaşık 3 saat sürdü.

22 TEMMUZ’DA TAHLİYE EDİLDİ

 

Kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan ve İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada “Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih İzzet Erdiş’in, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabule değer görüldüğü için hakkında tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz’da Bolu F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

Odatv.com

 

http://www.odatv.com/n.php?n=kumandan-nerede-biz-oradayiz-3011141200

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: