ZAMAN VE SAMANYOLU OPERASYONUNDA BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

ZAMAN VE SAMANYOLU OPERASYONUNDA BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

zaman samanyolu operasyonunda idris bal söyleşi

17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun birinci yılında. İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde toplanan sanık yakınları ve sanık yakınlarına destek için gelen vatandaşların dün gece sabaha kadar Çağlayan Adliyesi önünde süren bekleyişi devam etti.

Sanık yakınları ve vatandaşlar bugün de AKP hükümetinin yolsuzluklarını protesto etmek ve bu yolsuzlukların açığa çıkmasına sebep oldukları için tutuklandıklarına inandıkları sanıklara destek için gün boyu protestolarına devam ettiler.

SAMSUNG CSC

İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde vatandaşların yanı sıra eski AKP Milletvekili İdris Bal’ında bulunduğunu gören ADIMLAR muhabirleri kısa bir söyleşi gerçekleştirdi.

3

İdris BAL: “Davanın yürütülmesinde ciddi sorunlar var, avukatlara baskı yapılıyor. Sanıklar yakınlarıyla görüştürülmüyor, bende şahsım adına milletvekili olarak gözaltındakilerle görüşmek istedim görüştürmediler, bir an evvel Türkiye’de anayasa işlemeli, hukuk işlemeli diye düşünüyorum. Zira eğer hukuka yargıya saygımız kalmaz ise Allah korusun kaos olabilir sıkıntılar olabilir.”

“Cumhurbaşkanı taraf olmamalı hükümet yargıya baskı yapmamalı Cumhurbaşkanı açıklamalarıyla taraf olduğunu gösterdi. Böyle Cumhurbaşkanı olmaz.”

“Ben her doğumun sancılı olduğunu düşünüyorum, şuanda yargıya baskı varsa, polise baskı varsa, eğer şuanda devlet kurumuna baskı varsa insanlar kutuplaştırılıyorsa ümit ediyorum ki bunlar doğum sancısı gelecekte yargının bağımsız olacağı, medyanın özgür olacağı, kutuplaşma yerine insanların demokrasi hukuk flaması altında toplanacağı güzel bir Türkiye olacağını düşünüyorum.” Dedi

Tutuklu bulunan sanıkların yakınları ve vatandaşların protesto ve bekleyişleri halen devam etmekte.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: