İSTANBUL’DA POLİSLERE, KAHİRE’DE KIPTÎLERE SALDIRI

İSTANBUL’DA POLİSLERE, KAHİRE’DE KIPTÎLERE SALDIRI

Carlos (Salim Muhammed)

 

İstanbul’da gerçekleşen bu saldırılar çok tehlikeli, çok da üzücü.

(Carlos, 10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Dolmabahçe’de kendilerini havaya uçuran iki PKK mensubu tarafından gerçekleştirilen ve çoğu polis 50’ye yakın insanın hayatını kaybettiği bombalı saldırılar hakkında konuşuyor.)

İnanın bana, daha önce de defaatle belirttiğim üzere, Kemal Atatürk’ün ardından Türkiye’deki en popüler devlet başkanı olan Gönüldaş Erdoğan, bazı stratejik hatalar yapıyor.

Türk hükümeti, Kürt milliyetçilerine karşı sürdürdüğü bu savaşı asla ama asla kazanamayacaktır. Sürecek, hep sürecektir bu savaş. Diğer yandan, Kürtler de kazanamayacaktır bu savaşı aynı şekilde. Savaşmaya devam edecek, ama aynı zamanda dört bir yandan da manipüle edilecek, yönlendirileceklerdir.

Kürtlerin arasına İsrail sızmış olup, Amerikalılar da “Marksist-Leninist” bu Kürtleri desteklemektedir. Ki, bu da inanılmaz bir hadisedir.

Şu halde, bir oyun vardır ortada ve bizim de bu oyundan çıkmamız gerekmektedir.

Bir şey söyleyeceğim size: Türkiye’deki Kürt gerillalarının mahpus bir lideri var. Bu adam dışarı çıkmalı ve artık kanuni bir lider olmalıdır. Bu şekilde duracaktır ancak şiddet.

Kanuni vasfı haiz, şiddet ihtiva etmeyecek tarzda “hükümet muhalifi” olsun isterse bu adam. Neden olmasın? Kaldı ki, kimsenin çıkarına değildir yaşanan bugünkü şiddet.

Bana göre iyi bir adam, gerçek bir Müslüman, iyi bir Türktür Erdoğan. Fakat çevresindeki herkes için geçerli değildir bu durum. Hep Gülenciler’den bahsediliyor ama bunlar hadisenin belli bir kısmıdır yalnızca. Zira Erdoğan’ın etrafındakiler arasında ve hükümet bünyesinde, öyle yabancıların ajanı olmalarına da gerek yok ama sırf para kazanmak için yolsuzluk yapan kimseler, işadamları falan da vardır. Venezuella’da da böyle zaten.

Kaldı ki, Erdoğan’ın hatası da değil bu. Tarih böyle, politika böyle. Her şeyi kontrol edemez Erdoğan; Yoldaş Stalin de, “Führer” Adolf Hitler de, başka hiç kimse de kontrol edemez. Tarihin en güçlü devletini kurmuş Amerikan emperyalistleri bile kendi topraklarındaki her şeyi kontrol edemez hakeza.

Diğer yandan, kardeşlerimizle, mücahidlerle ilgili olarak da üzücü hadiseler yaşanıyor tıpkı İstanbul’daki gibi. Bünyelerinde her türlü insan bulunuyor mücahidlerin. Savaşan mücahidlerin yüzde 99’u, genellikle haklı bir dava uğruna mücadele veren hakiki birer mücahid. Buna rağmen, liderlik katı bakımından, İngilizler, Amerikalılar, hatta Ruslar tarafından, kısaca herkes tarafından yönlendiriliyorlar.

Kıpti Hristiyanlar için sembolik niteliği olan St. Mark katedraline gidip kendisini patlatıyor mesela birisi.

(11 Aralık 2016 Pazar günü Mısır’ın başşehri Kahire’de gerçekleşen ve 25 kişinin olduğu saldırıya atıf yapıyor Carlos.)

Kıpti demek, -etimolojik olarak- Mısırlı demektir. Mısır’ın kadim sakinleridir bunlar. Gidip bu insanları öldürmek niçin? Oysa, diğer tüm inanışlara saygı gösteren bir dindir İslam. Kara büyü gibi suç teşkil eden işler yapanların inanışları elbette bunun dışında.

Tarihteki en büyük insandır Allah Resulü. Allaha inanmayan insanlar, din olarak İslam’a karşı olan insanlar dâhil, ciddi ve ilmi bir eğitim görmüş herkesin kabul etmesi gerektiği üzere, Allah Resulü’nden daha büyük bir insan gelmemiştir tarihte. Hakikattir, tarihi bir hakikattir bu.

Allah Resulü ve sahabileri, oraya buraya gidip bugünküler gibi delice işler yapmamışlardır hiçbir zaman. İşte onlar, zor şartlar içinde ama iyi savaşçılara ve silahlara sahib küçük ordular halinde, genellikle kendilerinden kat kat büyük bütün orduları yenmişler ve her yerde zafer kazanmışlardır. Fethedilen yerlerdeki başlangıçta İslam’ı kabul etmeyen halk çoğunluğu ise, kendilerine saygı gösterildiğini, tecavüze uğramadıklarını, öldürülmediklerini, soyulmadıklarını ve benzer muamelelere uğramadıklarını gördüklerinde İslam’ı kabul etmişler, iki nesil sonra da büyük İslam imparatorluğu tesis edilmiştir böylece.

Hâlbuki şimdi biz Müslümanlar, tamamen Siyonistlerin çıkarına olan, yozlaşmış -güya- Müslüman işadamı, bankacı, politikacı elitinin çıkarına olan hatalar yapıyoruz.

Bu vesileyle, Gönüldaş Erdoğan’ın da çevresinde bir takım temizlikler yapacağına inanıyorum. Ancak ne var ki, daha önce de birçok kez söylediğim üzere, Gönüldaş Erdoğan’ın liderlik ettiği Türkiye’deki -öyle diyelim- İslamcı devrimi durdurmak için tek bir mermi yeterlidir! Umarım nice seneler daha yaşar ve Türkiye’yi içine soktuğu savaş durumu gibi hatalarını düzeltme imkânı bulur, Türkiye’yi de NATO’dan çıkarır.

Biliyorum sun’i sınırlardır ama Türkiye şimdilik saygı göstermelidir mevcud sınırlara. Aynı çerçevede, dünyadaki tüm Müslüman milletlere ve saldırı altındaki yahud kendilerini tehlike içerisinde hisseden tüm azınlıklara karşı büyük ağabey rolü, baba rolü oynamalıdır. Bugün Suriye’ye bakınız mesela; baskıcı Alevi rejimine karşı olan azınlıklar bile Suriye hükümeti yanında saf tutuyor. Niçin? Çünkü diğerlerinin hükmü altında olmaya nazaran, kendilerini daha emniyette hissediyorlar böyle.

Evet, nasıl olur da bir Müslüman, bir mücahid, gidip kendini de öldürerek bir kiliseye saldırabilir? Bu insan, bu şehid, inşallah cennettedir. Çünkü iyi niyetlerle gerçekleştirmiştir bunu. Ne var ki yaptığı iş, ne İslam’ın ne Mısır halkının çıkarınadır.

Oysa, milliyetçi insanlardır Kıptiler ve Kıpti kilisesinin dini lideri olan -şimdi merhum- papa, hain Enver Sedat ile İsrail Siyonist mevcudiyeti arasında yapılan anlaşmayı kabul etmeyi reddettiği için, Muhaberat tarafından tutuklanmış ve kimsenin yaşamadığı bir çöl bölgesine sürgün edilerek tecrid edilmiştir.

Dolayısıyla, o kiliseye saldırırken kendisini feda eden insan, manipüle edilmiş biridir sonuçta. Saldıracak hedef kıtlığı da yoktur zaten Mısır’da. Saldırdığı kiliseye adı verilmiş, Kıpti dini anlayışının da kurucusu olan Aziz Markos ise, Hazret-i İsa’nın havarilerinden addedilen bir insandır üstelik.

Bir manipülasyon saçmalıkları dünyasında yaşıyoruz ezcümle. Üstelik çok endişeleniyorum da. Zira, Kahire’de hayatını kaybedenlerin hepsi masum insanlardı. Aynı şekilde, İstanbul’daki saldırıda ölen polisler de öyle. Aralarındaki piçleri kasdetmiyorum ama neticede her ülkede ihtiyaç vardır bu insanların yerine getirdiği görevi yapacak dürüst vatandaşlara. Anadoluya Türklerden bile önce gelmiş bir millet olarak tarihi haklarının tanınması için kendini feda eden Kürtleri de anlıyorum ama yine manipülasyonlar var bence bunun ardında da. Sanıyorum, Öcalan ile Erdoğan arasında yapılacak siyasi bir barış anlaşması iyileştirecektir ancak Türkiye’deki gidişatı.

Kimsenin ajanı olmayan ve bu bakımdan bağımsız olan hükümetteki çoğu arkadaşıyla beraber, Erdoğan’ın Batılı emperyalistlere karşı tepeden konuşması, hatta tehdit etmesi ve bunları korkutması muhteşem, ama hala yeterli değil. Türkiye tam bağımsızlığını kazanmalıdır çünkü ve NATO’ya askerî bağımlılığından kurtulup, Avrupa ülkeleri, Rusya, ABD ve tüm diğerleriyle bire bir karşılıklı anlaşmalar yapmalıdır sadece.

Yarın tüm PKK’lıları öldürebilirsiniz, fakat bugünkü gibi yaklaşıldığında yine de sürecektir bu savaş. Zira, meşru bir Kürt davası orta yerde durmaktadır hala.

Her şeyin hayırlısını umalım.

Türkiye’de oynayacağı bir rol olduğuna inancım tam olan Kumandan Mirzabeyoğlu’na kalbimden kopan bir selam söyleyin benden.

Allahu Ekber.

11 Aralık 2016

Kaynak: Baran

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: