Şehidimiz Nezaretinde Durum Değerlendirmesi Şehit Ünsal Zor Anıldı

Şehidimiz Nezaretinde Durum Değerlendirmesi Şehit Ünsal Zor Anıldı

Ünsal Zor gönüldaşımızın şehit olduğu ve dört gönüldaşımızın yaralandığı saldırının üzerinden iki sene geçti. Faillerinin kim veya kimler olduğu ve herhangi bir soruşturmanın yürütülüp yürütülmediği hukukî planda bilinmezliğini koruyadursun, bizim için bu saldırının mânâsı Kumandan tarafından her yönüyle belirtilmişti. /olum-odasi-b-yedi-salih-mirzabeyoglu-sehidle-gelen/

Şunu hassaten belirtmek isteriz ki, bir şehidin hatırasını yaşamak ve onu yaşatmak, belirli bir günün uhdesine hapsedilemez. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin yıl dönümüne denk getirilmesi, hem zaman döngüsünde bir incelik yakalamaya çalışma faaliyetinde hem de o günün şehide değil, şehidin o güne yüklediği mânâda aranmalıdır.

Bu mânânın mümkün mertebe farkında olma çabasıyla geçtiğimiz hafta içinden itibaren Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gönüldaşlarımız İstanbul’a gelmeye başladı. 25 mart cumartesi günü şehidimizin mezarı başındaki etkinlikten sonra bugün de Adımlar Fikir Kültür Siyaset Platformu’nun Fatih Şubesi’nde, İstanbul’dan ve şehir dışından gönüldaşların katılımıyla bir program gerçekleştirildi. Program, Hasan Parmaksız gönüldaşın Kur’an tilaveti ve duasıyla başladı. Ardından şehidimiz Ünsal Zor için hazırlanan bir video gösterimi yapıldı. Gösterim sona erdikten sonra platform sözcüsü Cem Türkbiner ve yazarlardan Selim Gürselgil, saldırının mânâsı ve saldırı sonrası gelişen hadiseler çerçevesinde birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ana fikri, saldırının mevcut düzenin bir faaliyeti olduğu ve bu düzenin tarifi üzerineydi. Bu meyanda, münafıklık ve sahtelik üzerine misaller verildi. Sonrasında söz alan platform başkanı Ali Osman Zor, mevcut tesbitler üzerine neler yapılması gerektiğine dair toparlayıcı bir konuşma yaptı. Program, şehidimiz hürmetine verilen yemek ikramı ve sohbet ile sona erdi.

Adımlar Dergisi

2

6

3

4

8

9

10

11

1

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: