ADIMLAR İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İstanbul dışından gelen gönüldaşların da katılımıyla “yeni dönemdeki”  ilk istişare toplantısını başarıyla gerçekleştirdik. Video konferansla Anadolu ve Avrupa’dan gönüldaşların gündeme dair görüşlerini ifade ettiler.

Heyecan seviyesinin oldukça yüksek olduğu toplantının açılış konuşmasını yapan Adımlar Platformu Genel Başkanı Ali Osman Zor;

“Bugün iki ana gündem maddemiz var .”

  • Referandum sonucuyla birlikte bu sonucun orta ve uzun vadede ettikleri ve bizim almamız gereken tavır ve tutum
  • 20 yılı aşkın bir süredir Adımlar çizgisi yapılan saldırıların kimler tarafından yapıldığı ve sebepleriyle birlikte bu saldırılara  karşı verilecek karşılığın şekli ve şiddetinin ne olacağını değerlendireceğiz. Dedi

Gündem maddeleriyle alakalı gruplar ve kişiler tek tek görüşlerini beyan ederken Güldenizden Elifler grubu adına Sayın Emel Zor’da bazı eleştirilerini ifade etti.

Toplantının sonunda;

Referandum’dan çıkan sonucun Başyücelik Hedefli mücadelemizde çıkabilecek en hayırlı sonuç olduğu noktasında mutabakata varılırken, mücadelenin bundan sonraki  safhasında kullanılacak dilden hedef kitleye kadar bir çok mevzu ele alındı.

İkinci gündem maddesiyle alakalı olarak da;

Adımlara yapılan sistematik saldırıların arkasında hangi niyetlerle kimlerin olduğu tespit edilirken, bir dizi tedbir ve karşılık üzerinde anlaşma sağlandı. “Nefsi müdafaa”  noktasına gelinip gelinmediği tartışılan toplantıda katılımcıların ve temsil ettiklerinin onayı alınarak uygulanmak üzere bir dizi karar alındı. Bundan sonraki süreçte bu kararlar ışığında tavrımız dışarıya deklere edilecek.

Bu istişare toplantısının Miraç Kandiline denk gelmesi ise ayrıca heyecan vericiydi. Tüm gönüldaşlara Adımlar Platformu olarak teşekkür ediyoruz.

Adımlar Platformu

P1120536

SAM_1185

SAM_1187

SAM_1188

SAM_1211

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d