ZORU ZOR, OYUNU “ZOR” BOZAR

TAKDİM:

Esma Turan gönüldaşımızın, Adımlar dergisine yapılan bombalı saldırı sonrasında yayınlanan Adımlar dergimizin Nisan 2015 tarihli 7. sayısındaki yazısını, saldırının 3. senesinde sizlerle yeniden paylaşıyoruz.

ZORU ZOR, OYUNU “ZOR” BOZAR

25 Mart saldırısını nasıl değerlendirmek, nasıl okumak gerekir? Bu saldırı sonucu ÜNSAL ZOR gönüldaşımız şehit olmuş, dört gönüldaşımız yaralanmıştır. Adımlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ALİ OSMAN ZOR gönüldaşımız da bu saldırıda yaralananlar arasında. Allah’a şükürler olsun ki, hayatî tehlike arz edecek bir durum yok. Başta ALİ OSMAN ZOR gönüldaşımız olmak üzere, tüm ADIMLAR kadrosu Allah’ın izniyle dimdik ayakta ve tuttuğu mevzide sapasağlam durmaktadır!

25 Mart saldırısını birçok açıdan değerlendirmek mümkün. Ancak bu saldırı hakkında ilk önce kendi camiâmız açısından nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair bir kaç söz söylemek gerekirse:

ADIMLAR Fikir, Kültür, Siyaset Platformu yaklaşık bir buçuk sene önce faaliyetlerine başlamış, faaliyetlerine başladığı ândan itibaren kendi camiâmız içerisinde özellikle ademe / yokluğa mahkûm etme tavrıyla görmezlikten gelinmiş, bunun başarıya ulaşılmadığı noktada da özellikle sosyal medya üzerinden ADIMLAR kadrosu hedef alınarak, faaliyetleri bloke edilmeye çalışılmıştır. Ancak başta Adımlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ALİ OSMAN ZOR olmak üzere hiç bir gönüldaşımız bu tahriklere kapılmamış ve hiç bir şekilde muhatap olmamışlardır. Özellikle ALİ OSMAN ZOR: “Arkadaşlar, biz işimize bakalım!” diyerek, bizleri her dâim uyarmış, yapılması gerekenler doğrultusunda motive etmeye çalışmıştır. Kuşandığı siyasî anlayışı ve her ân değişen şartlar karşısında bocalamadan uygulanan politikalar ve bu doğrultuda taviz vermeden ortaya koyulan net tavırlar, isabetli vuruşlar, ADIMLAR Dergisini ve dolayısıyla Adımlar kadrosunu hedef hâline getirmiştir. Bizler, düşmanın ve kuyrukçularının hedefinde olmaktan dolayı muzdarip değiliz.

Başta İslâm Coğrafyası olmak üzere, tüm dünya üzerine, Yahudi-Hıristiyan Batı emperyalist güçler tarafından pis bir oyun oynanmaktadır ve emellerine gerçekleştirmek için yapmayacakları hiç bir şey yoktur! Bizler aynı zamanda bunun böyle olduğunun şahidiyiz. Biz, bunun farkında olmayan, bu oyunları göremeyen, bunu da asla kabul etmeyen “dost bildiklerimiz”den muzdaribiz!

25 Mart saldırısı ile bir kez daha görülmüştür ki, düşman, nereye nasıl saldıracağını, kimlerin kendileri ve uygulamaya koyacakları oyunları için tehlike arzettiğini çok iyi bilmektedir! Bu mânâda, ADIMLAR Dergisi’ne yapılan saldırı, aynı zamanda İBDA Fikriyatına ve Kumandanlığına yapılan bir saldırıdır! On altı yıldır ve hâlen, şu ân itibari ile devam etmekte olan TELEGRAM işkencesi bunun en büyük delilidir! Bütün şiddeti ile devam etmekte olan ve Kumandan’ı yok etmeye yönelik bu saldırı, kendisine, Kumandan’ın eğilip bükülmeden şanlı dik duruşunu örnek alan her kişi ve bu doğrultuda faaliyet gösteren her kurumu da bir şekilde hedef almaktadır. ADIMLAR kadrosu da bu yüzden hedef alınarak yok edilmek istenmiştir!

Allah’ın izniyle bu güne kadar başarıya ulaşamadılar bundan sonrada ulaşamayacaklar!

25 Mart saldırısı ile apaçık bir şekilde anlaşılmıştır ki, “dost bildiklerimiz” tarafından ademe mahkûm edilmek istenen Adımlar kadrosu, tam tersine, ABD-NATO ve yerli işbirlikçileri tarafından ciddiye alınmış, neredeyse her sayısı dünya medyasının ilgi odağı olmuş ve muhtelif zamanlarda röportajlar yapılarak dikkatleri bağlısı olunan Dünya Görüşü’nün üzerine çekmiştir. Yeni bir dünya düzeni kurmak arzusunda stratejiler geliştiren ve tüm insanlığı bir şekilde köleleştirmekle emellerine ulaşacaklarını düşünen Emperyalist güçlerin oynadıkları pis oyunlar, Adımlar Dergisi’nin ortaya koyduğu siyaset ve attığı ADIMLAR sayesinde bozulmuştur!

Zoru zor, oyunu “ZOR” bozmuştur!!!

29 Kasım 2014 tarihinde Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Haliç Kongre Merkezi’nde verdiği tarihî sohbet-konferansta da söylediği, “Yeni Dünya Düzeni kurulacaksa, buradan başlasın!” teklifi, düşmanın bütün insicâmını bozmuştur!

Adımlar kadrosu işte tam da bu noktada mevzilenmiş ve bunun aksiyonunu tezgâhlamanın çabasını sergilemiştir. Bu sebebledir ki böyle bir saldırı gerçekleşmiştir!

Bu durum, “dost bildiklerimiz” açısından mutlaka değerlendirilmelidir. Bundan sonra hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı açıktır. Bu saldırı hepimiz için bir fırsattır ve aynı zamanda bir sıçrama tahtası olmalıdır!

Gözlemlediğim kadarıyla bu saldırı herkesi, -tabirimi hoş görün ama- aptallaştırmış ve büyük bir şaşkınlığa uğramalarına sebeb olmuştur. Saldırı sadece tek bir şahsı hedef alıp, daha farklı şekilde gerçekleştirilseydi belki de böyle bir durum söz konusu olmayacaktı. Bir kez daha belirtelim ki bu saldırı başta ALİ OSMAN ZOR olmak üzere tüm ADIMLAR kadrosunu tamamen yok etmek için yapılmış bir saldırıdır!

Çünkü, ADIMLAR Kadrosu izlediği siyaset, ortaya koyduğu tavizsiz tavırla Batılı Siyonist emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin oyunlarını bozmuş, her fırsatta insanımıza dayattıkları kirli oyunlarını gün yüzüne çıkarmıştır.

Her ne olursa olsun, bu kadro, işine odaklanmaya devam edecektir! Saldırganlar da efendileri de çok iyi biliyorlar; küçük bir uç beyliğinden -kendi tabirleriyle bir “çadır beyliği”nden- nasıl bir imparatorluk doğdu ise, bugün bir insan ve O’na tüm samimiyetiyle bağlı bir avuç insan topluluğuyla neler olabilir, onlar farkındadırlar.

Duamız başta kendi insanımız olmak üzere, tüm kardeşlerimizin bunun farkına varmalarıdır. Değilse yolcu yolunda gerek, biz işimize bakarız. Bu yolda ne dur, ne durak, ne rahat! Allah’ın izin verdiği yere kadar, şehid ÜNSAL ZOR gönüldaşımız gibi, son nefesimize kadar engelleri aşa aşa! Engelcileri de eze eze!.. İnşallah!

Şehid ÜNSAL ZOR kardeşimiz için ne diyelim? Her şey o kadar açık ve net ki…

Kumandanımız SALİH MİRZABEYOĞLU şehidimiz ÜNSAL ZOR hakkında: “Farz-ı Kifaye mânâsına uygun olarak arkadaşlarının üzerinden yükü aldı. Lâf olsun diye söylemiyorum, benim için hâlâ yaşıyor!” diyerek kıymet hükmünü koymuştur!

Ve son söz:

Adamlar gelir

Adımlar atarlar

Yer yerinden oynar

Ve bir “tık”la

İsyanlar başlar

Kavgalar başlar

Savaşlar başlar

Selâm sana!

Bütün iş:

Davana, Liderine sadakatten geçer

Sen ne dersen de

Adamlar uçtu gitti

Ve sen halâ

O sefil hâlde

Basit mi basit kıskançlıklarda

Nefsini teselliyle meşgul derdinde…

Adamlar gelir

Adımlar atarlar

Ve yer oynar

Ve gök ağlar

Ve güler melekler

Tüm şehidlere….

Ünsal, yine ters köşe yaptın

Sen korkuyu tanımayan,

Sen düşmanın korkusu,

Sen dostun güveni,

Sen vefânın adı,

Sen isyanın tetiği,

Ve sen!

Gerçek samimiyetin örnekliğinde

Harika bir final yaptın

Selâm sana!..

Uzun söze ne hâcet

Başta Nuray kardeşimize

Ve tüm tanıdık tanımadık

Şehidlerimize

Ehl-i imana

Hürmetler, Saygılar, Selâmlar

İnşallah geliyoruz

Ardınız sıra!..

Rabbim bizleri de layık eylesin!..

Ayaklarımızı sabit kılsın!..

Esma TURAN

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d