ALİ OSMAN ZOR İLE TARİHÎ 29 KASIM KONFERANSI ÜZERİNE (28 Kasım 2015)

ALİ OSMAN ZOR İLE TARİHÎ 29 KASIM KONFERANSI ÜZERİNE (28 Kasım 2015)

İBDA Mimarı Kumandan Salih MİRZABEYOĞLU’nun 29 Kasım 2014 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde verdiği ADALET MUTLAK’A başlıklı Tarihî Sohbet-Konferansı’nın 1. yıldönümü vesilesiyle Genel Başkanımız Ali Osman Zor ile gerçekleştirdiğimiz röportajı tekrar yayınlıyoruz. 28 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan, gönüldaşımız Aydın Alkan tarafından gerçekleştirilen söz konusu röportajın görüntülü kaydını tekrar alakâlarınıza sunmadan önce;

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun 4 Mayıs 2018 tarihli bir suikastle katledilme sürecinden 2,5 sene önce gerçekleştirilen bu röportajda kaydedilen bazı hususların (hükümet, hükümet çevreleri ve medyasının tavrı gibi), O’nun katledilmesi sonrası yaşanan gelişmeler;

Ve, 14 Ekim 2018 tarihinde ADIMLAR kadrosunun imzasıyla yayınlanan “TESLİM OLMADI, YENİLMEDİ; ÖLDÜRÜLDÜ!” başlıklı deklarasyonumuzda O’nun şehâdeti ve 29 Kasım Konferansı etrafında ifâde ettiğimiz hususlarla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz:

Kumandan Mirzabeyoğlu, 29 Kasım 2014 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde verdiği “ADALET MUTLAK’A” başlıklı konferansla zaferini ilân etmiş ve herkese hakkını vererek “Adalet Makâmı”nın bu yüzyıldaki temsilcisi olduğunu göstermiştir. Bu makâmın sahibi olarak tüm kesimlerin samimileri tarafından “Kumandanlığı” da kabul görmüştür. Ayrışmış olan bütün kesimlerin belki de ilk defâ bir fikir ve o fikrin sahibinin teklif ettiği adalet anlayışı etrafında “bütünleşme” eğilimi göstermeye başladıkları bir zaman diliminde O, katledildi.

20-25 gün evvel insanlık düşmanlarının kendisini öldüreceklerini “ihbar” ettikten sonra, teslim olmak bir yana, Telegramcılarla mücâdelesinin şiddetini daha da arttırması, 4 Mayıs Suikastı‘na “fedâ eylemi” mânâsını da yüklemekte. Bu açıdan bakıldığında, 29 Kasım 2014zaferini ilân ettiği gün”se, 4 Mayıs 2018 de “zaferini mühürlediği gün”dür.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Plâtformu

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: