AÇIM DEDİ, KOVULDU, İFTİRAYA UĞRADI İŞTE GERÇEKLER

Adıyaman’da Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal konuşma yaparken bir vatandaş salonda ”Açım” diye seslenmiş, bunun üzerine Ünal, “konuşmamasını kesmemesini” söylemiş ve bu vatandaş daha fazla derdini anlatmasına müsaade edilmeden salondan dışarı çıkarılmıştı.

Daha sobnra bu şahıs, aslında varlıklı biri olduğu iddiası ile iftiraya maruz bırakılmıştı.

Haber 46 sitesi, hadise ile ilgili gelişmeleri araştırp şöyle aktarıyor:

ADIYAMAN’DA NELER OLDU?

Ak Parti Adıyaman Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Mahir Ünal burada konuşma yaptığı sırada ayağa kalkan salondaki bir vatandaş “Sayın Bakanım, Sayın Bakanım” diyerek birkaç kez araya girerek konuşmak istedi.

Bu girişimi iki kez geçiştiren Ünal, “Sözlerimi bitireyim, sözlerimi bitireyim müsaadenle. Konuşma yapıyorum. Şuanda konuşmamın sonundayım” dedi.

Ancak vatandaş Ünal’a, “Efendim, meselemiz işsizlik. Vallahi açım ben” diye bağırdı.

Mahir Ünal’ın cevap vermediği vatandaş, görevlilerin yönlendirilmesiyle salondan çıkarıldı.

MAHİR ÜNAL VİDEO PAYLAŞTI

Olayın sosyal medyada ve haber sitelerinde paylaşılmasının ardından Adıyamanlı vatandaşla bir araya gelen Mahir Ünal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Bu ses hakikatin ve milletin sesi değil. Çiftliği olan, bir kısmını devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu varmış. Adıyaman belediyesinden de maddi destek almış bir vatandaşımız.Toplantı sonrası kendisini dinledim. Bu bilgileri o verdi.Hakikat kazanacak,siz kaybedeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

ADIYAMANLI ÇİFTÇİ KONUŞTU

Ben AK Partiliyim, aynı zamanda sandık görevlisiyim. Bizim toplantı vardı, ben de toplantıya gittim. Ben zannettim ki işsizlik, yoksulluk, pahalılıktan bahsedilecek. Orada devamlı bildiğimiz şeylerden bahsedildi. Boş konulara değinildi. Biz devletimizi, milletimizi seven insanlarız. Ben işsizim. Toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim. Adıyaman’da büyük bir işsizlik var. Millet dile getirmekten korkuyor. “Ben işsizim, ben açım” dedim. Ben oraya provokasyon için değil, onunla görüşüp derdimi anlatmak için gittim.

Adıyaman’ın Gölpınar köyünden 5 sene önce merkeze taşındım. İş bulamayınca hazine arazisine çiftlik kurdum. Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL kredi çektim, koyun aldım. Üçüncü çevre yolu araziye denk gelince yıktılar çiftliğimi. Koyunlarımı borçlarım yüzünden zararına satmak zorunda kaldım. Belediyeye gittim durumumu anlattım. “Benim masrafımı verin” dedim. Bana sadece 3 bin TL’ye yakın bir para verdiler. Oysa ben hayvanlarımı sattım en az 50 bin lira zarar ettim. Çiftliğim gitti, işsiz kaldım. Çocuklarımdan biri de askere gidecek.

Benim üniversiteyi kazanan bir oğlum vardı. Turizm ve otelcilik bölümünü kazanmıştı, üniversiteye gidecekti. “Oğlum sen üniversiteye devam et, ben dilensem de seni okuturum” dedim. O da bana, “Baba sen işsizsin, evde çalışan yok. Ben de okursam aç kalırız” dedi. Ben gittim muhtarlıktan fakirlik kağıdı aldım, bu sene üniversiteyi okumasını erteledim. Oğlum gençlerin oynadığı oyun salonunda çalışıyor. Onun verdiği günlük 50 lirayla geçiniyorum. Biz derdimizi kime anlatalım?

Adımlar Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: