POLİS İNTİHARLARI DURMAK BİLMİYOR

Geçtiğimiz hafta yirmidört saat içinde 5 polisin intihar teşebbüsünde bulunduğunu haberleştirmiştik.

O haberin mürekkebi kurumadan son hafta içinde intihar eden polis sayısının 8’e çıktığı duyuldu.

Son olarak dün İstanbul’da bir polis intiharı vakası daha gerçekleşti.

İstanbul’da İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Beyoğlu Hükümet Konağı girişinde görevli polis memuru Enver Gökdemir nöbet kulübesinde beylik silahıyla kendisini vurdu.

Ağır yaralı bir şekilde Taksim İlkyardım Hastanesine kaldırılan polis memuru yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis memurunun mesleğe yeni başladığı ve yaklaşık 3 aylık memur olduğu öğrenildi. Polis ekiplerinin yaşanan olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Diğer yandan 3 Eylül’de Osmaniye’de intihar eden polis memuru Yunus Emre Örs’ün intiharı ile ilgili olarak gündeme gelen iddialar da hiç yenilir yutulur cinsten değil.

İddialar, Yunus Emre Örs’ün, herkesin eşit, ama birilerinin biraz daha eşit olduğu bir düzende başına gelenlere katlanamayıp intihar ettiği yönünde.

İddialara göre Örs, bir milletvekili çocuğunun arabasını durduktan sonra yaşananlar neticesi silâhı alınıp sürüldüğü ilçede arkadaşının silâhı ile intihar etmiş.

Bu ülkenin çocukları, evlatları, yiğitleri sırf bazılarının biraz daha eşit olduğu bir düzen sürsün diye kıyma makinasına atılıyorsa, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının ancak sözde kaldığı söylenir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: