AKP, AMERİKA’YA KAFA TUTMAK İÇİN, AMARİKA’DA PARA ARIYOR

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların yıllık toplantılarına katılmak üzere ABD’de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından, Washington’da süren temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Nebati, ABD-Türkiye İş Konseyi temsilcileriyle de yuvarlak masa toplantısında bir araya geldiklerini kaydederek “Türkiye ekonomisinin genel görünümünü değerlendirdiğimiz toplantıda ayrıca Amerika’nın önde gelen şirket yöneticilerine ülkemizdeki yatırım ortamını ve doğrudan yatırımları geliştirmek için attığımız adımları anlattık” ifadesini kullandı.

Nebati, Goldman Sachs’in üst düzey yöneticileriyle de son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini, toplantıda küresel makroekonomik gelişmeleri ele alarak Türkiye ekonomisinin sunduğu fırsatları ve güçlü yatırım potansiyelini aktardıklarını belirtti.

Amerika Türkiye’ye yatırım yapacak, biz de güçlenip Amerika’ya kafa tutacağız. Milletin karnı Amerikan sermayesinin yapacağı yatırım neticesi bulacağı işle doyacak ve neticede Amerika bizim kendisine kafa tutmamıza müsaade edecek. Sonra bu sermaye çekip gitmeye kalkarsa da AKP’yi istemiyorlar, operasyon çekiyorlar olacak…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: