AKP’NİN “ORTAK DEĞERLERİMİZ VAR” DEDİĞİ İSRAİL İKİ FİLİSTİNLİYİ DAHA KATLETTİ

İşgâlci terör örgütü İsrail’in haydutlarının, Batı Şeria’da Filistinlilere ait bir araca ateş açması sonucu 2 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin televizyonunda yer alan habere göre, İsrail’li haydutlar Nablus’un güney kesimindeki Havare askeri kontrol noktasında Filistinlilere ait bir araca ateş açtı.

Olayda Remzi Zebare ile İmad Ebu Reşid isimli iki Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Filistin yönetimi, yaklaşık bir hafta önce yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin Nablus kentini kuşatmasının, Mescid-i Aksa ve kentlere baskın düzenlemesinin, Filistin halkı ve yönetimine topyekun savaş ilanı olduğunu belirtmişti.

İsrail’in katliamlarından sorumlu olan sözde Savunma Bakanı olan terör elebaşı dün Ankara’ya gelmiş, Hulusi Akar ve Erdoğan’la görüşmüştü. Akar, Yahudi Terör Elebaşı ile yaptığı görüşmenin arkasından yaptığı açıklamada, “İsrail’le ortak değerlerimiz” var diyerek, Yahudi terörist ve katillerle olan işbirlikçiliği meşrulaştırmaya çalışmıştı.

İsrail’in son günlerdeki katliam ve cinayetleri ile ilgili AKP’li Dışişleri Bakanlığının kınayıcı bir açıklama dahi yapmıyor oluşuna da ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor.

Biz, İsrail’in devlet olarak tanınmasını, meşru bir devlet olarak muamele edilmesini kabul etmiyoruz.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun “Ortadoğu’da İsrail diye bir devlete yer yoktur!” sözü şiarımızdır.

İsrail’le bu yakınlaşma ve görüşmeler, AKP ve Erdoğan’ın emperyalizme boyun eğişidir. Müslüman ve Türk milleti olarak buna razı değiliz. “İsrail’e muhtacız!” diyerek İsrail karşısında acziyetini ifade ederek normalleşme sürecini başlatan Erdoğan’ın bizi itibarsızlaştırmaya, zilleti kabullenmeye dair sözlerini, bu çerçevedeki politikaları ve bu politikaları uygulayanların da bizden olduklarını reddediyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: