MÜNAFIKLAR KONSEYİ: “ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DA TERÖRLE MÜCADELESİ TAKDİRE ŞAYAN”

Adı, “Dünya Müslüman Topluluklar Konseyi”…

Adı batsın…

Birleşik Arap Emirlikleri fonluyor…

Bu konseyden üst düzey bir heyet, Pekin yönetiminin daveti üzerine Çin’in soykırım yapıp devlet terörü estirdiği Doğu Türkistan’ı ziyaret etmiş…

Çin zulmüne karşı müslümanalrın haklarını savunmak için değil…

Çinli teröristler, “Çin, Doğu Türkistan’da Uygurlara zulmediyor” imajını kırmak amacıyla incelemelerde bulunmak üzere “Dünya Müslüman Topluluklar Konseyi” heyetini bölgeye davet etmiş…

Ali Raşid el Nueymi liderliğindeki “Dünya Müslüman Topluluklar Konseyi” üst düzey heyeti, din adamları ve akademisyenden oluşan grup da koşa koşa gitmişler, pazar gününden bu yana Doğu Türkistan’da Çin yönetimine yakın yetkililerle görüşmelerde bulunmuşlar.

Heyette Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Suriye, Bosna Hersek, Sırbistan, Tunus, Arnavutluk, Suudi Arabistan, Bahreyn, Kuveyt ve Güney Sudan gibi toplamda 14 ülkeden temsilcilerin yer aldığı belirtiliyor.

Çin’in kurmuş olduğu Doğu Türkistan’daki “Terör ve Aşırıcılıkla Mücadele Müzesi”ni gezen “Münafıklar Konseyi”, “Müze, Pekin ve yerel Sincan (Doğu Türkistan) yönetiminin terörizm ve aşırıcılığa karşı mücadelesine dair çabalarını ortaya koyuyor. Müze ayrıca, Çinli ve yerel yetkililerin masumları terörizmden korumak için aldığı önlemlerin başaralı yansımalarını kanıtlıyor.” diyerek, Çin zulmünü onaylıyorlar.

“Doğu Türkistan diyenler ‘ayrılıkçı'”

Çin’in işgaliyle birlikte bölgenin isminin “Sincan” olarak değiştirildiği ve Doğu Türkistan isminin tamamen yasaklandığı biliniyor. Yerel kaynaklar, Pekin yönetiminin ayrıca bölgeyi Doğu Türkistan olarak adlandırılan Uygur Türklerini “ayrılıkçı” olarak suçladığı belirtiyordu.

“Münafıklar Konseyi” Başkanı Ali Raşid el Nueymi, “Çinli yetkililerin Doğu Türkistan’daki “terörle mücadele çabalarını” takdir ederken “Pekin yönetiminin bölgedeki halka yönelik hizmet çalışmalarına” övgüde bulundu.

Kaynak: Mepa News

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: