KİEV’E SİLAH VERENLER SORUMLULUĞU TAŞIYACAK

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Ukrayna’ya silah pompalanmasına ve bu ülkedeki silahların teknolojik düzeyinin geliştirilmesine doğrudan veya dolaylı olarak katılan tüm Avrupa ülkelerinin bunun sorumluluğunu taşıyacağını ifade etti.

Peskov, günlük basın toplantısında, son dönemde Avrupa ülkeleri tarafından giderek daha fazla ön plana çıkarılan Kiev’e silah tedarik etme çalışmalarına tepki gösterdi.

“Ukrayna’ya silah pompalanmasına ve bu ülkedeki silahların teknolojik düzeyinin geliştirilmesine doğrudan veya dolaylı olarak katılan tüm Avrupa ülkeleri bunun sorumluluğunu taşıyacak” diyen Kremlin Sözcüsü, Avrupa ülkelerinin gerçekleştirdiği tüm bu eylemlerin, tüm bu sözde desteğin bedelinin Ukrayna halkı tarafından ödeneceğine dikkat çekti.

Son dönemde gözlenen tüm yasal dengeleme girişimlerini, Avrupa başkentlerinden yapılan karşılıklı açıklamaları eleştiren Peskov, Varşova dahil Avrupa başkentlerinin şimdiden Berlin’i uluslararası tecritle tehdit ettiğini vurgulayarak “Tüm bunlar, İttifak üyeleri arasındaki gerginliğin sürekli olarak tırmandığını gösteriyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: