UKRAYNA’DA HELİKOPTER KAZASI İLE PARALEL İSTİFA DEPREMLERİ

Ukrayna’da yaşanan helikopter kazası neticesi İçişleri Bakanı ve beraberindeki bir çok İşişleri Bakanlığı üst düzey yöneticisi ölmüştü.

Ukrayna devlet yöentimini zayıflatan bu kazanın ardından, Ukrayna yönetiminden üst düzey birçok ismin istifaları açıklandı.

İstifa eden isimler arasında, ordusunun lojistik ihtiyaçlarından sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı Vyaçeslav Şapovalov ve Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kirilo Timoşenko’nun da bulunduğu öğrenildi.

Ortaya çıkan skandalda, Savunma Bakanlığı’nın ordu için Kiev’deki marketlerde satılandan iki ila üç kat daha yüksek fiyatlarla gıda satın aldığı belirlenmişti.

⚡️⚡️⚡️⚡️Başsavcı Yardımcısı Aleksey Simonenko da istifa edenler arasında. 2022’nin sonunda tatilini İspanya’da geçirdiği ortaya çıkan Simonenko, toplumun tepkisi üzerine istifasını sunmuştu.

Ukrayna Altyapı Bakan Yardımcısı İvan Lukerya ve Topluluklar ve Bölgeler Kalkınma Bakanı Yardımcısı Vyaçeslav Negoda da sosyal medya hesaplarından istifalarını sunduklarını duyurdu.

İstifaların “yolsuzlukla mücadele” kapsamında istendiği bildirilirken, Ukrayna2nın adı, dünyada üzerinde rüşvet ve yolsuzlukların en fazla olduğu ülkelerin başında anılıyor. Ukrayna’ya Rusya’ya karşı savaştığı için yapılan ayni ve nakdi yardımların büyük bölümünün akıbetinin ne olduğu bilinmezken, Ukrayna’ya verilen silâh ve cephaneler dünyanın farklı bölgelerindeki gruplarda çıkmaya başladı bile.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: