HAÇLILAR KORKARKEN İKTİDAR GÜNÜ KURTARMA, GÜDÜK MENFAAT DERDİNDE

Fransa, Taksim’de bulanan Fransa Başkonsolosluğu’nu geçici bir süreliğine kapattı. Almanya, Hollanda ve İngiltere de konsoloslukları kapatma kararı almıştı.

Fransa konsolosluğunun kapatılma kararının ardından Habertürk’ün aktardığına göre, İstanbul’da bulunan Pierre Loti Fransız Lisesi de öğrenci velilerine lisenin Beyoğlu’ndaki kampüsünün yarın ve cuma günü güvenlik sebepleriyle kapalı olacağı bilgisini verdi.

Liseden yapılan açıklama şöyle:

“Sevgili veliler,

Mevcut güvenlik bağlamında ve diplomatik merciiler ile bağlantılı olarak Beyoğlu Yerleşkesi 2 ve 3 Şubat günleri kapalı olacaktır.

Kontrolümüz dışındaki bu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve elbette sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Tarabya yerleşkesi açık kalacaktır.

Mümkün olan en kısa sürede normale dönmeyi öngörmek için cuma günü durumun gelişimi hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Gelişmeleri dikkatle takip etmekte olduğumuzu bildirip, sizlere anlayışınız için teşekkür ederiz.”

İsveç’te yaşanan Kur’ân yakma fiilinin ardından Müslüman Anadolu’dan Haçlı sefil Batı’ya karşı bir tepki-cezalandırma eyleminin gerçekleşmesinden korkularak, mezkur ülker gerçekleşecek bir eyleme karşı vatandaşlarını uyarmışlardı.

İmânsız İslamcılık rejiminin iktidarı ise, acilen ilgili ülke ile diplomatik ilişkileri keserek kesin tavır almak yerine Kur’ân’a yapılan saldırıyı hem iç politika malzemesi hem de Batı’ya karşı bir pazarlık unsuru olarak kullanmaya dair manevralar yapmaya devam etmekte. Aksiyonda açık olmak, kesin tavır almak (tereddütlü davranmamak) ve alınan kararı uygulamada sonunu düşünmemek gerek; sonunu düşünen, ikili oynayan kahraman olamaz…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: