TEBRİK VE DUÂ – HİCRÎ 1444 MİRAÇ KANDİLİ

Anadolu’da büyük bir yıkıma sebebiyet veren deprem felâketinde vefât eden insanımıza Allah’tan rahmet, sağ kalanlarımıza sabır dileyerek Hicrî 1444 Miraç Kandilinizi tebrik ediyoruz.

Bir önceki Miraç Kandili’nde yayınladığımız mesajı, “başımıza gelen bütün musibet ve felâketler”in mânâsını anlamak adına tekrar yayınlıyoruz.

ADIMLAR 

Aşkın üstünlüğünün tescillendiği gün olarak Miraç…

Bugün başımıza gelen bütün musibet ve felâketlerin sebebi de aslında bundan, aşktan uzaklaşmaktan; aşksızlıktan.

İbda’dan öğrendiğimiz hikmetlerden biri de şu ki, zamanında büyük bir veliye, talebelerinin, “siz zamanımızda sahabeye denksiniz!” dediklerinde, onun, “siz sahabeyi görseniz deli derdiniz, onlar sizi görse, bunlar Müslüman değil derlerdi!” buyurması…

İnsanoğlunun felâketi, her geçen gün aşk ve vecdden uzaklaşmasında.

Ve, yine İbda’dan öğrendiğimiz bir diğer hikmet: “İnsanlık yaratıldı yaratılalı hiçbir devir bu kadar alçalmamıştı”…

Şehid Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun hayatı boyunca işaret ettiği belli başlı tarihlerden biri de“1440” olmuştur. Kumandan Mirzabeyoğlu’nun “1440 Gergini” diyerek işaret ettiği Hicrî 1440 ile başlayan dönem ki, bu işaretin açılımlarını da yaşayarak müşahade etmekteyiz.

Bütün işaretler, bize, başımıza gelen her şeyin aşkı kaybetmekten dolayı olduğunu bilfiil yaşayarak göstermekte.

Rabbim, aşkın akıl ötesi zirve yaptığı bu günde kaybettiğimiz aşkı bulmamızı nasip etsin.

O aşkın hürmetine bütün dünyayı adaletle doldurup, yaşanmayı değer hayatı hâkim kılabilelim.

O aşkın hürmetine, o aşka ihanet olarak İslâm ihtilâl ve inkılâbının, İslâma Muhatap Anlayışı yenilemenin remz şahsiyetine yapılan suikastin mesullerinden intikamımızı almayı bizlere nasip etsin.

Bu, basit bir intikamcılık mevzuu değildir. Topyekûn, Allah ve Resûlü davası yolunu açmanın manivelası bu intikamda yatmaktadır. İslâma Muhatap Anlayış’ı yenilemenin remz şahsiyetini katletmek, bu davanın önünü tıkama düşmanlığına işaret ederken, bu intikam, İslâma Muhatap Anlayış’ın yolunu tıkayanları bertaraf etmek suretiyle yolun açılması demektir.

“Sevenle sevilenin” buluştuğu bugünün ve sevdiklerinin hürmetine Allah’tan, bizleri, İslâm ihtilâl ve inkılâbını gerçekleştirmenin madde ve mânâ şartlarına erdirmesi ve aşkın yolundan bizleri ayırmaması duasıyla;

Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: