ŞEHİDLERİMİZİN BEREKETİYLE!.. İFTAR PROGRAMIMIZ GERÇEKLEŞTİ

ADIMLAR Fikir – Kültü – Siyaset Platformu’nun gelenekselleşen İftar Programı dün (25 Mart 2023) gerçekleşti.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Telegram Suikastiyle katledilmesinin hicrî yıldönümü olan 1 Ramazan ve Adımlar Dergisi’ne 25 Mart 2015 tarihinde düzenlenen bombalı saldırı sırasında şehîd olan gönüldaşımız Ünsal Zor vesilsiyle gerçekleşen iftar programına çok sayıda gönüldaşımız iştirak etti.

İstanbul Çağlayan’daki merkez ofisimizde düzenlenen programda, Güldenizde Elifler Grubu’na mensup hanım gönüldaşlarımızın hazırladıkları iftariyelikler sunuldu.

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı ve duâlar edildi.

Genel Başkanımız sayın Ali Osman Zor’un da katıldığı program sırasında gönüldaşımız Aydın Alkan katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Kumandan’ın 4 Mayıs 2018 Telegram Suikasti ile katledilişi ve öncesinde 25 Mart 2015 tarihinde Adımlar Dergisi’ne düzenlenen saldırı vesilesiyle katılımcılara hitâb eden Alkan’ın ardından, gönüldaşımız Selim Gürselgil’de kısa bir konuşma yaptı.

İBDA Mimarı olarak Kumandan’ın ve onun hâs evlâtlarından Ünsal Zor’un mücadelemiz için ifâde ettiği mânâ ve role dair değerlendirmelerde bulunan Gürselgil’in ardından Büyük Maraş Depremi’ni yaşayan gönüldaşlarımızdan, Adımlar Maraş Temsilcisi gönüldaşımız Alaaddin Bakî Aytemiz söz aldı.

Adımlar Dergisi’ne düzenlenen saldırıdan, Kumandan’ın Telegram suikasti ile katledilmesine giden süreç etrafında kısa bir değerlendirme yapan Aytemiz, temel meselenin Kumandan tarafından Adımlar’a tevdi edilen görev etrafında “büyük inşâmızı tamamlamak” olduğunu vurgulayarak “ideolojik eğitim”, “iç oluş” ve “dayanışmalı fikir oluşumu” başlıkları etrafında düşüncelerini aktardı.

İftara yetişemeyen gönüldaşlarımızın da katılımıyla gece Sahur saatine kadar devam eden programımıza iştirak eden gönüldaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Allah, Adımlarımızı Kumandanımız başta, Ünsal Zor ve bütün şehidlerimizin bulunduğu istikametten ayırmasın!

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: