GÖNÜLDAŞ CARLOS’UN İTALYAN AVUKATI SINAGRA: BAŞKAN PUTİN HAKKINDAKİ KARAR SAÇMALIK!

Fransa’da 29 yıldır esir tutulan Gönüldaş Carlos’un (Illich Ramirez Sanchez) İtalyan Avukatı Augusto Sinagra, Anglo-Sakson Emperyalizminin kılıcını sallayan Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin, Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin hakkında aldığı “tutuklama kararı”nı kınayan bir açıklama yayınladı.

Dergimize ulaşan basın açıklamasında UCM’nin bu girişimini “saçmalık!” olarak niteleyen Sinagra, bunun karşısında tüm İtalyan avukatları Başkan Putin’in savunması için destek vermeye çağırdı.

ADIMLAR

.

BAŞKAN PUTİN’İN SAVUNMASI İÇİN

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin Vladimir Putin’i tutuklama girişimi, Rusya Federasyonu (ABD, Çin ve İsrail’in yanı sıra) 1998 Roma Statüsü’nü onaylamadığı için devasa bir saçmalık.

Bu nedenle ICC, bu Devletlerin vatandaşlarının tutuklanması emrini veremez.

Anglo-Amerikalılar tarafından organize edilen şey, Ukrayna’daki savaşın kendileri için talihsiz sonucunun farkında olduklarını ve savaşı mahkemeye taşıyarak zafere ulaşmaya çalıştıklarını gösteriyor!!! …

Bununla birlikte, dar görüşlü Amerikan şiddetine ve İngiliz duyarsızlığına güvenilmemelidir.

İşte bu nedenle, akıl ve kalp bütünlüğüyle ve İtalyan avukatların adalet ve özgürlük konusundaki en iyi geleneklerine her zaman tanıklık etmeye kararlı bir şekilde İtalya’nın tüm avukatlarını, Başkan Putin’in muazzam bir savunma paneline katılmaya davet ediyorum. Kendisine yöneltilen spesifik suçlamalar kaba olduğu kadar iftira niteliğindedir.

Üyelikler “Putin İtalyan Savunma Koleji”ne (CIDP) şu e-posta adresi aracılığıyla gönderilebilir: sinagraa@tin.it.

Bu girişimin bildirimi Roma’daki Rusya Büyükelçisine verilecek ve Başkan Putin’e İtalya’da onun eylemini paylaşan birçok insan olduğunu bildirecek ve Kutsal Ana Rusya’ya tarihi bir hatıra ile bakacaktır.

AUGUSTO SINAGRA

Not: Her üye, adının Rus makamlarına iletilmesiyle ilgili olarak müsait olduğunu belirtmelidir.

*

IN DIFESA DEL PRESIDENTE PUTIN

L’iniziativa della Corte Penale Internazionale di arresto di Vladimir Putin è una minchiata colossale poiché la Federazione Russa (così come USA, Cina e Israele) non ha ratificato lo Statuto di Roma del 1998.

La CPI non può dunque disporre l’arresto di cittadini dei detti Stati.

La cosa, organizzata dagli anglo-americani, mostra la loro consapevolezza dell’esito per loro infausto della guerra in Ucraina e cercano di conseguire la vittoria portando la guerra in Tribunale!!! …

Tuttavia, non c’è da fidarsi della ottusa violenza americana e della callidità inglese.

Ed è per questo che invito tutti gli Avvocati d’Italia integri di intelletto e di cuore e decisi a testimoniare sempre le migliori tradizioni di giustizia e libertà della Avvocatura italiana, ad aderire  ad un immenso Collegio difensivo del Presidente Putin. Le accuse in concreto a lui mosse sono tanto calunniose quanto volgari.

Le adesioni possono essere inviate al ”Collegio Italiano Difesa Putin” (CIDP) tramite la seguente e mail: sinagraa@tin.it.

Di tale iniziativa si darà notizia all’Ambasciatore russo a Roma affinché informi il Presidente Putin che in Italia vi sono tantissime persone che condividono la sua azione, e guardano con memoria storica alla Santa Madre Russia.

AUGUSTO SINAGRA

P.S. Ogni aderente dia la sua disponibilità per quel che riguarda la comunicazione del suo nome alle Autorità russe.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: