ERDOĞAN, (İNGİLİZ) MEHMET ŞİMŞEK’LE GÖRÜŞTÜ

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, daha seçim biter bitmez ekonomiden sorumlu eski bakan Mehmet Şimşek’le görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanması sonrasında gözler kabineye çevrildi.

14 Mayıs seçimlerinden önce Mehmet Şimşek ismi birçok kez seçim sonrasında oluşturulacak yeni kabinede yer alacağı haberleri ile gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Şimşek’in yeni kabinede görev alacağı yönündeki iddiaları değerlendirmiş, “Mehmet Bey bu süreçte dolaylı olarak destek verdi. Bundan sonra da verecek” ifadelerini kullanmıştı.

İngiliz vatandaşı olduğu hâlde (çifte vatandaş) zamanın AKP kabinesinde yer alan ve uluslararası emperyalizmanın, İngiliz sermayesinin hükümet içinde takipçiliğini yapan Mehmet Şimşek, Erdoğan’ın Batı karşıtı görüntü verdiği dönemlerde parti yönetiminden uzaklaşmış görünüyordu.

Erdoğan’ın Şinşekle görüşerek görev teklif etmiş olması, AKP yönetimince Haçlı Batı’ya, yeni bir, “deliğe süpürmeyin, kullanın” mesajı vermekten ibaret. Erdoğan daha önce de İsrail’le bozulan arayı düzeltmiş ve “İsrail’e muhtacım” diyerek koltuğunu korumak için neler yapabileceğini bir kez daha göstermişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: