İSVEÇ MAHKEMESİ KUR’ÂN YAKMA YASAĞINI KALDIRDI; AKP İSVEÇ’İN NATO’YA KATILIMINA ONAY VERİR Mİ?

İsveç’te Yüksek Mahkeme, polisin “Kur’an-ı Kerim yakma yasağını” kaldırdı.

Yüksek Mahkemeden yapılan açıklamada, şubatta Kur’an-ı Kerim yakmak isteyen iki kişiye güvenlik riski nedeniyle izin vermeyen polisin kararını 4 Nisan’da iptal eden İdare Mahkemesinin bu kararının onaylandığı duyuruldu.

Mahkeme, polisten Kur’an-ı Kerim yakılmasını yasaklayan kararını kaldırmasını istedi.

İsveç’te şubatta Irak asıllı Salwan Momika, Irak’ın Stockholm Büyükelçiliğinde, Afrika kökenli Chris Makoundout da Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmak istemiş, polis güvenlik gerekçesiyle bu provokasyonlara izin vermemişti.

Momika ve Makoundout, polisin kararını mahkemeye taşıması üzerine, İsveç İdare Mahkemesi, “güvenlik riski endişelerinin” gösteri yapma hakkını sınırlamak için yeterli olmadığını savunarak, polisin kararını iptal etmiş oldu.

Peki, dinimize, Allah’ımıza, peygamberimize, kitanımıza hakaret etmeyi, sövüp saymayı, Kurân’ı yakmayı ifade hürriyet olarak gören bu her sıfattan azade kişilerin NATO’ya girmesini Erdoğan onay verecek mi?

Bilindiği üzere Erdoğan, bu senenin başında, İsveç’te Kurân yakılması üzerime, “NATO üyeliği için artık bizden destek göremeyeceksiniz” diye kesin konuşmuştu. Tabiî Erdoğan’ın en kesin konuşmalarının süresinin üç vakit olduğunu bilenlerce, bu konuşmasının kaç vakit süreceği merak konusu.

Sadece şunu hatırlatalım:

Kahramanlar başlarına gelecekleri düşünmez, yapılması gerekeni yapar!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: