YALAN: İSVEÇ’İN DEMOKRATLIĞI / İKTİDARIN CİNSİYETÇİ SAPKINLIK KARŞITLIĞI

Av. Mehmet TIĞLI

Bizdeki iktidarın lgbt+ karşıtlığı, İsveç’in demokratlığına benzer. Yani muvazacıdır. Yalandandır, mış gibidir. İsveç, bayram günü cami önünde Kuran yakma eylemine izin vermiş, gelen itirazlara da ifade özgürlüğü diyerek cevap vermiş.

İsveç’in ifade özgürlüğünü test etmek istiyorsanız Kur’ân yakmak değil de Gökkuşağı/pride bayrağı yakmayı deneyin, bakalım ne oluyor? Ya da bir gazeteci “Aksini düşünüyorsunuz ama Rusya’nın haklı olma ihtimali var” desin mesela, adamı madama döndürürler birden. Toplum önünde linç ettirdikleri gibi o gazetecinin geri kalan ömründe ekrana çıkması hayal olur.

İktidarın lgbt+ karşıtlığı muvazalıdır dedik. Söylemde karşıymış havası verip, eylemde her türlü desteği veriyorlar. Dernekleşmeleri yasal hale getirildi, görsel ve yazılı medyada propagandası serbest, aile bakanlığının çalışmalarında yer veriliyor, cinsiyet değiştirenler için sgk masrafını karşılıyor, ibneye ibne, orospuya oruspu demeniz yasak.

Bizim lgbt+ kod adlı sapkınlıklara karşı olmamızla iktidarın karşı olması arasındaki fark işte bu muvazaa yönüdür. Sapkınlığın propagandasını yoz liberal sola ihale ettiler, yasalaşması ve tatbikini de İslâm görünümlü iktidara. İstanbul sözleşmesinden sözde çıktılar ama sözleşmenin uygulanması için getirilen kanunlar yerli yerinde duruyor ve uygulanmaya devam ediyor.

Donald Trump: “Tanrı sadece iki cinsiyet yarattı, erkek ve kadın. …Başkanlığa seçilir seçilmez çocukların cinsiyet değiştirmesini 50 eyalette de yasaklayacağım”

Putin; “LGBT suçtur, iğrençdir.” Ve lgbt+ faaliyet ve propagandalarını yasakladı, faaliyette bulunanların cezalandırılmaları için yasalar koydu.

Karşı olmak böyle olur ve net tavır gerektirir, söylem ve eylem birliğini görmek isteriz. Farkında değil misiniz, muvazaacı tiplerin siyasetinin getirdiği yerin pedofiliye kadar geldiğini. Hayır, ne böyle bir özgürlük tanıyoruz, ne de böyle bir siyasete onayımız var.

Bu yönüyle Trump’ın ve Putin’in verdiği kavga kavgamızdır, savaşı savaşımızdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: