AKARYAKIT ZAMLARI PROTESTO EDİLDİ

15 Temmuz akşamı yapılan akaryakıt zamları toplumda büyük tepkiye sebep oldu. Protesto başlığı sosyal medyada en fazla mesaj alan olurken, yine sosyal medyada paylaşılan protesto mesajlarının bazılarını paylaşmak pek de mümkün değildi. Akaryakıt zamları birçok ilde protesto edilirken, İzmir ve İstanbul’daki protestoların görüntülerini paylaşıyoruz.

İstanbul’da dolmuş şoförleri, akaryakıta gelen yüksek zamları pankartlarla protesto etti.

İzmir Bornova’da bulunan nakliyeciler sitesinde 300’den fazla kamyoncu, akaryakıta gelen zamları kontak kapatarak protesto etti.

Eskişehir’de motokuryeler zamları basın açıklamasıyla protesto etti.

Bursa’da zamları protesto etmek isteyenler AKP binası önüne benzin bidonu bırakmak isteyince polis müdahale etti.

Mehmet Şimşek, akaryakıt zammını savunurken, ülkemizdeki akaryakıt fiyatı ile, döviz bazında Avrupada en ucuz akaryakıtı kullanan dördüncü ülke olduğumuzu söylüyordu. Buna karşılık olarak da Erdoğan’ın zamanında sarfettiği, kıyaslamanın alım gücü üzerinden yapılması gerektiği sözlerinin videoları paylaşıldı. Yani, her ne kadar biz akaryakıt fiyatı açısından Avrupa’da en ucuz akaryakıtı kullanan dördüncü ülke olsak da, alım gücü açısından en geride olanız. Dün muhalefette iken, zamanının iktidarının karşısına haklı olarak esas olan alım gücüdür diye çıkanlar, iktidarda olan bugün kendileri olunca, dün Müslüman Anadolu Ahalisine yapılan düşmanlığı şimdi kendileri yapmaktalar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: