UKRAYNA VE DÜNYADA YENİ SAFHA VE TÜRKİYE

The Washington Post’un haberine göre Ukrayna Ordusu nihai süngü hücumunda 3. aşamaya geçti ve bu sefer çok büyük ve şiddetli şekilde hareket edip savunma hatlarını kesin olarak parçalamayı planlıyorlarmış.

Bu sefer seçkin 10. Kolordu rezervlerinin de tamamen katılacağını belirtiyorlar.

Tabi bunlar söylentiden de ibaret olabilir ama zamanlama manidar.

Zira Nijer’de gerçekleşen darbeden sonra Afrika’da da emperyalizme karşı yeni bir cephe daha açılmış oldu. Veya cephe zaten açılmıştı ama Nijer’de emperyalizmanın aldığı darbe artık onlar açısından gidişatı dayanılmaz hale getirdi ve müdahale etmek zaruret oldu.

Bunu da bizzat kendileri yapmak yerine bölgedeki işbirlikçilerinje havale ediyorlar, tıpkı Rusya’ya karşı Ukrayna’yı kullandıkları gibi.

Nijer darbesi ardından Batı işbirlikçisi ECOWAS ülkeleri, devrik yöneticinin görevine iadesi için Nijer rejimine yarına kadar mühlet vermişti. İşte tam da bu mühlet dolarken Ukrayna’nın yeni bir aşamaya geçtiği söyleniyor.

Nihayetinde tüm dünyada emperyalizm ve işbirlikçileri ile anti-emperyalist cephe arasında büyük ve nihai hesaplaşmanın kapılarının aralandığı görülüyor.

Bakalım AKP iktidarı emperyalizma ile işbirlikçiliği terkedebilecek mi?

Bizce pek mümkün görünmüyor. Büyük oranda para ihtiyacı olan AKP İmansız İslâmcılık rejiminin hortumlayarak milletin şeyine koyma icraatlar bir millî güvenlik sorunu, bir beka tehlikesi oalrak karşımıza çıkıyor. Parayı veren düdüğü çalar hesabı, Batı zaten ifade etmişti: Sizin en iyi ihraç malınız ordunuz!

Nihayetinde Yunanlar Mavi Vatan’ın Ege’de denize gömüldüğünü söylüyor ve AKP’den çıt yok.

Amerika’daki bir televizyon kanalının yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk dizisi karşısında damarları kabardı ve anti-emperyalist mücadeleye yeniden başladılar. Yani esas elden giderken ses etmeyenlerin Atatürk hassasiyetleri tutuverdi birden. Ülkede ne var ne yok peşkeş çekiyorlar, kimsede ses yok, etrafımızda Türkiye aleyhine büyük bir tezgâh kuruluyor kimsede çıt yok, ama bir televizyon kanalı tam da dişlerine göre bir rakip olduğundan ona karşı durarak nasıl da büyük anti-emperyalist ve ulusal, yerli ve millî değerlere sahip olduklarını gösterecekler. Hamamın namusunu temizleyecekler.

Dünya yaratıldı yaratılalı insanlığın en alçak devrindeyiz ya, ibretle izliyoruz!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: