PARAYI HORTUMLAYIP BİRTİRDİLER VATAN SATIYORLAR

Lozan’ın gizli maddeleriymiş; bugün Mehmet Şimşek niye gizli toplantı yapıyor a haysiyetsiz, şerefsiz, ahlâksız troller? Bu konuda niye gıkınız çıkmıyor?

Ahmet ÖLÇÜLÜ

İmânsız İslâmcılık –milletin şeyine koyma ve koydurtma– rejimi ülkede para namına ne varsa hortumladıktan sonra para bulmak gayesiyle -iktidarda kalmak için vatanı satma pahasına- çareler arıyor.

Birincisi, (İngiliz) Mehmet Şimşek’i ekonominin başına getirip Haçlı-Yahudi Batı emperyalizminden para dilendirmek. Dilendirmek dediysek karşılıksız vermeyecekler, şartları olacak. O şartları, yani istediklerini vermeyi taahhüt ettiler ki Şimşek bakanlığı kabul etti. Yani Şimşek esasında bu rejime emperyalizma tarafından görevlendirilmiş bir vasi. Ne kadar zor durumdalar ki, Şimşek’i getirmeleri buna delil zaten. Yoksa öldürseler Erdoğan Şimşek’i getirmezdi. Demek ki İmânsız İslâmcılık hortumlama rejimi o derece büyüdü ki Erdoğan’ın da kontrolünden çıktı ve Erdoğan’ı Şimşek’e mecbur bıraktı. Şimşek’e mecbur oluş sıfırın da sıfırını tükettiklerinin delili; Merkez Bankası rakamları da bunu söylüyor.

Şimşek, vasisi olduğu rejimin yürümesi için Haçlı Batı ve Araplardan para bulmaya çalışıyor. Erdoğan rejimini desteklemelerini istiyor.

İngiliz Mehmet, Arap coğrafyasına gerçekleştirdiği seyahatin ardından iki gün önce de Batılı finans vampirleri ile bir araya gelerek para istedi.,

Türkiye Ekonomik Forumu adıyla İstanbul’da JP Morgan’ın organize ettiği toplantıya yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla yapılacağı bildirilmişti

Şimşek’in, Forumda, uluslararası yatırımcılara Türkiye ekonomisini anlatan bir sunum yaparak çeşitli uluslararası yatırımcı gruplarıyla görüştüğü öğrenildi. Şimşek’in ayrılmasının ardından Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın görüşmelere devam ettiği bildirildi.

Forum ve görüşmeler basına kapalı gerçekleştirildi.

Niçin basına kapalı?

Basına kapalı olunca kimlerin haberi olmayacak konuşulanlardan?

Zaten Müslüman Anadolu’nun düşmanlarının temsilcileriyle görüşülüyor; yani düşmanların bildiğini kimden saklıyorlar?

Elbette ki bizden.

Niye saklıyorlar?

Vatan satıyorlar çünkü.

Mehmet Şimşek de gerekirse vatanı satsın yeter ki AKP iktidarını kurtarsın diye o makama getirilmedi mi? Adam işini yapıyor. Tabiatıyla bunu Müslüman Anadolu Ahalisinden saklanması gerekiyor. Zira emperyalizme her istediğini veren AKP’nin gerçek yüzünün ortaya çıkmaması, iktidarda kalması için gizlilik şart. Gavur para verecek ama şartları olacak. Parayı cebe koyunca millete paramız var diyecekler ama o parayı milleti ve vatanı satma şartlarını milletten gizleyecekler. Yarın bu faturalar önümüze konacak.

Lozan’ın gizli maddeleriymiş; bugün Mehmet Şimşek niye gizli toplantı yapıyor a haysiyetsiz, şerefsiz, ahlâksız troller? Bu konuda niye gıkınız çıkmıyor?

Toplantı sonrası sızan bilgileri haberleştiren Reuters’e göre, Şimşek toplantıya katılan yatırımcılara ekibinin tam bir politik desteğe sahip olduğunu söylemiş. Yani Erdoğan Şimşek’e tam destek veriyor… Şimşek bunun altını niçin çiziyor? Şunu demek istiyor Şimşek: Erdoğan o sizin bildiğiniz Batı’ya kafa tutuyor gözüken kişi değil, ne isterseniz verecek!

İngiliz Mehmet’in gizli toplantı yaptığı finans devi, yatırımcı dedikleri vampirler, milletin şeyine koyma ve koydurtma sisteminden en büyük payı almak isteyecekler.

Yani içeridekilerin arpaları bir miktar kesilecek.

Yayınlanan tasarruf genelgesi buna dair ama kimse söz dinlemiyor ki, harcamaya devam ediyorlar.

Alışmış kudurmuştan beterdir ne de olsa.

Yani Şimşek’in işi de zor.

Millet tıpış tıpış vergiyi veriyor, ses etmiyor da bu yiyicileri gemleyebilmek ne mümkün!

Kolay değil tabi, ortada bir menfaat çetesi var ve bu çetenin devam edebilmesi, menfaatin, hortumun devam etmesine bağlı. Yoksa vatan millet sakarya, yerli milli edebiyatından değil birlik görüntüleri. O edebiyat milleti kandırmak için. Çete malûm, çalarken değil, ganimeti bölüşürken dağılır. Bölüşecek ganimet azaldığında ise herkes bir diğerinin elindekine göz diker ve birbirlerine düşerler.

Vatan satışının diğer şıkkı, alenen ve fizikî olarak vatan topraklarını satmak…

Özelleştirme İdaresi’nin satışa çıkardığı araziler Belçika’dan daha büyük; toplamda 33 bin 053 kilometrekare büyüklüğündeki arazi satılmak üzere listelendi.

10Haber’den Masum Gök’ün haberine göre, Belçika, Arnavutluk, Slovenya, Makedonya gibi ülkelerin yüz ölçümlerinden daha büyük bir alanı kapsayan bu hazine arazilerinin önemli bir bölümü de denize kıyısı olan illerde bulunuyor.

YABANCILARA 8 MİLYON METREKARE SATILDI

Yabancılara satışlarda da ciddi bir artış var. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çarpıcı bilgiler vermişti. Yabancı ülke vatandaşlarına toprak satışını kolaylaştıran 4916 Sayılı Kanun’un yürürlüğe girdiği 2003’den bu yana yabancıların ülkeden edindiği toprak miktarı katlanarak arttı.

Eski CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın 2022-2023 yılı arasında yabancılar tarafından alınan taşınmazlara ilişkin soru önergesine cevap veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplam 8 milyon 338 bin 976 metrekare büyüklüğünde arsa, konut, arazi, işyeri taşınmazının yabancılara satıldığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: