CANİLER YETİŞTİRİP, YETİŞTİRDİĞİ CANİLERİ KORUYAN İMÂNSIZ İSLÂMCILIK REJİMİ

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Haberin tarihi 21 Aralık 2022… Haber şöyle:

Cinayet işledi 37 gün sonra serbest kaldı! 5 ay sonra tekrar tutuklandı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde otopark yeri yüzünden tartıştığı komşusu Lokman Cört’ü (32) bıçaklayıp öldüren, kardeşi Nezir Cört’ü (24) de yaralayan, tutuklandıktan 37 gün sonra mevcut delil durumu göz önünde bulundurularak serbest bırakılan Hüseyin Özdemir (40), hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edildikten 157 gün sonra yeniden tutuklandı.

Haberin tarihi 14 Ağustos 2023… Haber şöyle:

Cinsel istismardan 8 yıl ceza almıştı…Serbest bırakıldı, cinayet işledi!

4 yıl önce ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan beraat eden, ‘cinsel istismar’ suçundan 8 yıl hapis cezası alan Serdar Taş, tahliyesinin ardından sokaktra cinayet işleyip kaçtı.

Haberin tarihi 4 Ocak 2023… Haber şöyle:

2 cinayet işleyen biri niçin serbest?

Birlikte yaşadığı Mutlu Menekşe’yi öldüren ve daha önce iki eşini de katlettiği ortaya çıkan Necati Akpınar’ın kızı S.Ç., “Aklım almıyor, geçmişinde iki kadın cinayeti olan bir insan nasıl olur da Kovid bahanesiyle serbest bırakılır? Yalvarıyorum, bu katilleri affetmeyin” dedi.

Haberin tarihi 14 Ağustos 2023… Haber şöyle:

Anne ve anneannesini parçalara ayırdı: Gözaltında serçe parmağını koparıp yuttu

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde annesi ve anneannesini öldürüp, cesetlerden kestiği parçaları camdan dışarı eşyalar ile birlikte fırlatan kadın, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Cinayete ilişkin yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Rabia Ç.’nin, sağlık kontrolü sırasında ise kendi serçe parmağını ısırıp kopartarak, yuttuğu öne sürüldü.

Haberin tarihi 28 Mart 2023… Haber şöyle:

Adana’da cinayetten serbest bırakıldı! 2 cinayet işleyerek yakalandı

Bir kişiyi öldüren sanık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra 2 kişiyi daha vurup birçok suça karıştıktan sonra kıskıvrak yakalanarak tutuklandı.

Haberin tarihi 14 Mayıs 2022… Haber şöyle:

İstanbul Eyüpsultan’da geçtiğimiz yıl ablasıyla market alışverişinden dönerken, ‘yan baktın’ tartışmasında öldürülen 20 yaşındaki Muhammet Yelekçi’nin annesi Hayriye Yelekçi, cinayet sanığının tahliye edilmesi kararına tepki gösterdi. Anne Yelekçi “Oğlum toprakta, ben yanıyorum, katil dışarıda geziyor. Herkes oğlunu severken, ben oğlumun mezarında taş seviyorum” dedi.

Haberin tarihi 15 Şubat 2022… Haber şöyle:

4 kadını öldürdü, iade edildiği Türkiye’de serbest bırakıldı

Belçika’da 4 kadını öldürdüğü için müebbet hapse mahkum edilen Osman Çallı kendi talebiyle iade edildiği Türkiye’de 3 yılda serbest bırakıldı, “Burada güneşin ve denizin tadını çıkarıyorum” dedi.

Bunlar, arama motoruna, “öldürdü serbest bırakıldı” yazınca çıkan neticelerin ilk sayfasında yer alan haberler.

Bugün kötülük ve kötüler her geçen gün daha da çok artıyor; iyilik ve iyilerden daha fazla artıyor.

AKP iktidara geldiğinde toplumun genel ahlâk seviyesi şimdikinden daha yüksekti; ahlâk da her geçen gün daha da yozlaşıyor.

Diğer yandan AKP ve davulculuğunu yapan ahlâksız, haysiyetsiz, şerefsiz troller, bize, büyük hikâyeler anlatıyor; dünya liderliği diyor, hilâfet diyor, ümmetin dirilişi diyor, Büyük Doğu’yu kurmaktan bahsediyor…

Ahlâk tefessüh eder ve ettirilirken büyük anlatılar gerçekleştirilecek öyle mi?

Arada bir, göstermelik, hamamın namusunu kurtarma adına yapılan şeyler…

Eğri oturup doğru konuşacak mıyız?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: