LİDERLİĞİ KINAMAK ZANNEDENLER ETEK GİYSİN

İsveç’in başkenti Stockholm’da Cuma günü tekrarlanan Kur’an-ı Kerim yakma eylemine bir kadın yangın söndürme tüpüyle müdahalede bulundu.

DW Türkçe’nin haberine göre, İsveç medyasında yayınlanan görüntülerde kadının, İran Büyükelçiliği yakınında düzenlenen Kur’an yakma etkinliğini gerçekleştiren kişiye doğru koştuğu ve elinde tuttuğu yangın söndürme tüpünden eylemcinin üzerine köpük püskürttüğü görülüyor.

Görüntülerde Kur’an-ı Kerim nüshası olduğu düşünülen bir kitabın eylemcinin ayaklarının dibinde yandığı belli oluyor. Kadının yangın söndürme tüpü yardımıyla, yanan Kur’an nüshasını söndürmeye çalıştığı da görüntülere yansıyor. Olayı doğrulayan Polis, kadının kamu düzenini bozduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Kur’an yakma eylemleri sık sık tekrarlanıyor

Kur’an nüshalarına yönelik yakma ve çiğneme eylemleri son zamanlarda İsveç ve Danimarka’da sıkça tekrarlanıyor.

Stokholm’da aynı kişiler geçtiğimiz haftalarda da Kur’an yakma eylemleri gerçekleştirmiş, ayrıca Kur’an nüshalarını yere atarak çiğnemişlerdi. Bu eylemlere Müslüman ülkelerden ise sert tepkiler geliyor. Birçok ülkede eylemler kalabalık kitleler tarafından protesto edildi.

Bir kadım, yapılan saldırıya karşı fiilen müdahale ederken, fiilen müdahale etmesi gereken sözde liderler, emirleri altında devasa devlet teşkilâtı olmasına mukabil ancak kınadık diyebiliyorlar.

O devlet teşkilâtı bunların elinde dışarıdaki bu saldırganlığa ses edemez ama içeride aslan kesilmelerine sebep olur.

Dışa boynu bükük, içeriye cengaver.

Bitik devlet ve adamlarını bu tablo anlatmaya kafi. Bitik ve yitik…

Müdahale eden er yürekli hanımefendiyi tebrik ediyoruz. Sözde erkekler utanır mı?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: