AKP DESTEKLİ İŞBİRLİKÇİ SOMALİ REJİMİNİN ABD ELİYLE YAPTIĞI KATLİAMLARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

“Dünyanız kara, ahiretiniz zift… Sizi bekliyor cehenneminiz!..” (S. Mirzabeyoğlu, İşkence)

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre Amerikan savaş uçakları, Somali’nin orta kesimindeki Hiran bölgesine bağlı Buk Akable yerleşimine hava saldırıları düzenledi.

Saldırıların Mogadişu yönetimi ile birlikte koordine edildiği kaydedildi.

Bölge kaynakları, Eş Şebab kontrolünde olduğu belirtilen yerleşime yönelik hava saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da olduğu 3 sivilin hayatını kaybettiğini, 7 sivilin de yaralandığını dile getirdi.

Mogadişu yönetimine bağlı medya ise saldırılarda Eş Şebab mensuplarının hedef alındığını ve öldürülenlerin grup mensupları olduğunu öne sürdü.

ABD Afrika Komutanlığı’ndan (AFRICOM) saldırıya ilişkin herhangi bir açıklama yayınlanmadı.

Son dönemde Somali’nin özellikle güney kesimlerinde ABD, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kenya’ya ait savaş uçaklarının sivillere yönelik katliamlarında artış yaşandığı dikkat çekiyor.

Emperyalizmle işbirliği içinde, ellerinde müslüman kanı, masum kanı akmaya devam eden İmânsız İslâmcılık rejimi… O çok övdüğünüz İHA ve SİHA’lar da bolca masum kanı akıtıyor, memnun musunuz? Dünya lideri olmak Amerika gibi masum kanı akıtmakla oluyor değil mi? Ne kadar çok masum kanı akıtırsanız o kadar dünya lideri oluyorsunuz.

İlle de tepki vermek için çocuğunuzun başına bomba düşmesi mi gerek? Müslümanları Amerika ile bir olup katletmekle nasıl müslümanlık ihya olacak?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: