KUMANDAN’IN KATİLLERİ DE BULUNUP CEZALANDIRILACAK MI?

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78’inci Genel Kurulu’na katılmak için bulunduğu New York’ta gazetecilerle Türkevi’nde bir araya gelerek gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu.

Emekliler için en kısa zamanda adım atılacakmış. En kısa zaman? Yıl sonuna kadar dayanmalılarmış… Acıkmasınlar, üşümesinler, hastalanmasınlar artık, dünya lideri öyle dedi…

Hani mülâkat olmayacaktı?

Seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim ve İçişleri bakanlarımla görüşerek yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz.” Verdiysem mi? Verdiğinizi hatırlamıyor musnuz sayın Erdoğan?

Mali disiplinle, yapısal reformlarla ekonomimizi her türlü fırtınaya dayanıklı hale getireceğiz. Biz bunu daha önce yaptık, yine yaparız.” Yaptınız mı? Ne yapmıştınız? Ülkeyi emperyalizme peşkeş çekmenin ve konjonktürel şartlardan istifade ederek gemiyi yüzdürmenin adı yapmak mı? Göreceğiz…

Türkiye bir hukuk devletidir ve misafirlerimize yönelik şiddet içeren alçakça saldırıların failleri gerekli cezaları hukuk önünde alacaklardır. Aileyi korumak, Türkiye’yi, vatanı korumaktır. Bu sorunla etkin biçimde mücadele edeceğiz. Uluslararası zeminde bu mücadelede işbirliklerine hazırız.”

Türkiye hukuk devleti öyle mi?

Kumandan’a yıllar boyu hukuk devleti edebiyatı yapılarak işkence edilmedi mi? Bu hukuk devleti edebiyatı yapılarak Kumandan Mirzabeyoğlu katledilmedi mi? Bu hukuk devleti edebiyatı yapılarak cinayeti işleyenler ve arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmaması için gereken her şey yapılıyor maşallah.

Hukuk devletiymiş…

Kimin için?

Misafirler için.

Suudî gazeteci öldürüldüğünde de hukuk devleti edebiyatı yapıldı, sonrasında ne oldu?

Mavi Marmara Şehidleri için hani hukuk devleti?

Katilleri, hukuku fiiliyata uydurarak affetmek mi hukuk devleti?

Yıllar boyu, Kumandan’ın katilleri bulunsun, cezalandırılsın diye hukuk devletine soruyoruz, nedense sesi çıkmıyor bu hukuk devletinin.

Kimi hukuksuzluklar son dönemde bir iç hesaplaşmaya gidildi de ortaya çıkmaya başladı ama esas Türkiye’nin bağımsızlık ve beka meselsi olan Telegram’da çıt yok.

Hukuk devleti demekle hukuk devleti olunmuyor. Orwell’ın meşhur romanı Hayvanlar Çiftliği malûm, orada çiftliği ele geçiren domuzlar da kurdukları düzene hukuk devleti demkteydiler. Kanun önünde herkes eşit. Kimse kafasına göre iş yapamaz, ceza kesemez, hüküm veremez. Herkes eşit ama bazıları biraz daha eşitse… Bunun ille de kanunda yazıyor olması gerekmez, fiiliyatta yaşanan neyse odur.

Hukuk devleti mi domuzlar diktatoryası mı? Diktatorya için kitapta yazması gerekmez ki, birilerinin daha eşit olduğu düzenin adıdır diktatorya…

Türkiye hukuk devleti mi?

O hâlde Kumandan’ın katilleri nerede?

Kumandan’dan öğrendik: Hukukun olmadığı yerde devlet değil çete vardır. Hukuk var mı? Varsa Kumandan’a işkence edenler, katledenler nerede?

Bu çete ile hesaplaşacağız!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d