AKP’DEN İTİRAF: ABD İŞBİRLİKÇİLİĞİNDEN VAZGEÇEMEYİZ

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Türkiye dün İsrail’in Gazze’de yaptığı katliama tepkisini meydanlarda gösterirken bu arada TBMM’den bir tezkere geçti.

Tezkere Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta yapacağı operasyonlar hakkındaydı.

Tartışma, bu tezkere kapsamında yabancı güçlerin, yani Amerikan askerleri de dahil bilumum yabancı güçlerin de Türkiye’de bulunabilmesine imkân vermesi üzerinde yaşandı.

Erdoğan, Amerika’nın Ortadoğu’da ne işi var demeye diyor, güya Amerika’ya posta koyuyor gibi yapıyor ama Amerikan askerinin Ortadoğu’da bulunması için yolu açan, imkân sağlayan, Anadolu’nun bağrına Amerikan askerleri için üs kuran da kendisi oluyor.

Sınır ötesine askerin gitmesine kimsenin itirazı olmadı ama bu Amerikan askerinin Türkiye’ye gelmesine açık kapı bırakan maddeye itiraz en çok CHP’den yükseldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında “Kendi topraklarına yabancı askerleri davet edip terörle mücadele ayağı altında burada onların bazı müdahalelerine izin vermek vatana ihanettir” ifadesini kullanmıştı…

AKP’ye destek MHP ve Akşener’in partisinden geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “İnceledik. Bu ifade, sınırda terörle mücadelede NATO müdahalesi gerektiğinde bir zorunluluk” diyerek AKP ile esasında NATO’culukta anlaştıklarını ortaya koymuş oldu.

Yani esasında bu tezkere Türkiye’nin operasyonu için mi yoksa NATO’nun gelmesine yol açmak için mi?

Eski Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanı Büyük (!) Büyük Doğu’cu Hulusi Akar ise, yabancı askeri kabul etmemenin “DEAŞ’la mücadeleden ayrılmak anlamına” geleceğini söyledi.

DEAŞ’la mücadele adı altında yapılan Etnikçi Kürtçü devleti, yani ikinci İsrail’i kurdurmak ve böylece Siyonizmin Arzı Mevud hayallerine bir adım daha yaklaşmasına yol vermek olduğuna göre? DEAŞ’la mücadele adı altında ABD’nin etnikçi Kürtçüleri desteklediğini AKP’li yetkililer dahi ifade ederken, bundan ayrılamayız demek ne demektir? ABD işbirlikçiliğinden vazgeçmeye hakkımız, yetkimiz yok, biz ABD işbirlikçisiyiz…

HULUSİ AKAR: İNCİRLİK BOŞALTILIRSA NE OLACAK?

Hulusi Akar “İncirlik boşaltılsın” çağrılarına ise, “Boşaltırsak ne olacak? Bizim ABD ile ilişkilerimiz, anlaşmalarımız var. Ayrıca bizim de uluslararası anlaşmalar çerçevesinde yabancı ülkelerde askerlerimiz var” yanıtını verdi.

Nasıl da Amerika için kıvranıyorlar?

İncirlik boşaltılırsa ne olacakmış?

Bizim de başka ülkelerde askerlerimiz varmış…

Amerika’nın işgâlciliği ile bizim askerlerimizin başka ülkelerde bulunması aynı mı? Bizim askerlerimiz de mi işgâlci yani? Adam, “kendimi, ihanetimi savunayım” derken ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin? Sen mehmetçiği nasıl olur da katil ve cani Amerikan conisi ile eşitlersin be adam?

Bir insan bedahetlerini bu derece kaybederse ona söyleyecek söz kalabilir mi?

İdrakler bu derecede iğdiş edilmişse, İncirliği boşaltmanın ne demek olacağını soruyorsa. Hem de ülkenin güvenliğini emanet ettiğimiz bir zat…

Dünün sahte kahramanları Batıcılık ve Batı taklitçiliği görüntüsü altında arzı endam etmekteydiler. Onlar yenildi ve artık iktidar değil; şimdi sahte kahramanlar Büyük Doğu’culuk ve Büyük Doğu taklitçiliği altında arzı endam ediyor. Dünün Batı taklitçiliği ile milleti kurtarmayı vaadedenler nasıl ki Batı’yı anlama ve uygulamada sadece işin kabuğunda kalmışlardıysa, bugünün Büyük Doğucuları da öyle.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: