DIŞİŞLERİNDEN KAHRAMANCA (!) DAVRANIŞ: İSRAİL KATLİAMINI YİNE KINADIK

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’in 500 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik bombalı saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “Gazze’de bir hastanenin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin bir infial duyuyor, bu barbarca saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in 500 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik bombalı saldırısına yönelik yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Bugün Gazze’de bir hastanenin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin bir infial duyuyor, bu barbarca saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır.”

Baktık İsrail’e, Türk Dışişleri bizi kınadı deyu kaçacak delik arıyorlardı…

Uluslararası hukuk önünde hesap vereceklermiş…

Vay vay vay…

İnsanlığın ve Türk milletinin, İslâm âleminin sesi olarak biz de diyoruz ki, İsrail ve arkasındaki Siyonist güçlerden Uluslar arası hukuk hesap sormaz, soramaz. Zaten bu düzeni onlar kendileri için kurdu. Evet hesap verecekler, er ya da geç, insanlık haysiyeti için ölmeyi yaşamaktan daha aziz bilen mücahidlere, kahramanlara, yiğitlere hesap verecekler… Onlar ve onların karşısında susan dilsiz şeytanlar. İnsanlık haysiyeti için ölmeyi göze almaktansa koltuğunu korumayı kâr belleyen TEYZE ADAMLAR, sünepeler de…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d