İSRAİL’İ PROTESTO ETTİLER DİYE GÖZALTINA ALINAN 18 KİŞİDEN 9’U SERBEST BIRAKILDI

İstanbul’da İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek için İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan ve polisin İsrail’i koruması karşısında, “polis müslümanları değil Yahudileri koruyor, bu Türk polisi mi yoksa İsrail polisi mi?” diyerek inafiale gelip polisle çatıştıkları sebebiyle gözaltına alınan 18 kişiden biri adli kontrol şartıyla olmak üzere 9’u serbest bırakıldı. Diğer kişilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının ardından 17 Ekim’de Levent Mahallesi Büyükdere Caddesi’nde bulunan İsrail Konsolosluğu önünde toplanan kalabalık bir grup protesto eylemleri yaptı. Bariyer kuran polis ekiplerinin İsrail polisini aratmazcasına gaz ve plastik mermi sıkması karşısında infiale gelen müslümanlarla polis arasında yaşanan arbede neticesinde onlarca kişi yaralanırken bir kiş de atılan gazların etkisiyle kalp krizi geçirerek şehid olmuştu.

Polis, İsrail’i protesto ederken gözaltına aldığı müslümanlar aleyhine delil olarak taş, torpil, tespih, çakmak gibi materyalleri sergiledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: