BİDEN AKLINI KAÇIRMIŞ, TECRİT EDİLMELİ

YENİ DÜZEN GEREKİR DİYEREK KURDUKLARI DÜZENİN İFLAS ETTİĞİNİ KABUL ETTİLER

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin, ‘aklını kaçırmış’ ABD Başkanı Joe Biden’ın bir dünya savaşı başlatmadan önce tecrit edilmesi gerektiğini söyledi.

Telegram kanalında, Biden’ın ‘ABD’nin kontrolündeki yeni dünya düzeni’ açıklamalarını değerlendiren Volodin, “Biden, insanlığın yeni bir dünya düzenine ihtiyacı olduğunu ve ABD’nin bunu inşa edebileceğini söyledi… Böylece, Amerikan kurallarına dayalı düzenin artık geçerliliğini yitirdiğini kabul etti” diye yorumladı.

Aynı zamanda çok kutuplu dünyayı bir kez daha ABD kalıplarına göre yeniden şekillendirmeye yönelik girişimlerin küresel bir felakete yol açacağını kaydeden Duma Başkanı, “Aklını kaybetmiş Biden’ın bir dünya savaşı başlatmadan önce tecrit edilmesi gerekiyor” diye ekledi.

Ayrıca ABD Başkanı’nın, Washington’un hegemonyasını sürdürmeye çalışmasının yalnızca zarar getirdiğini kabul etmesi gerektiğini söyleyen Volodin, ticaret savaşlarının geleneksel ekonomik zincirleri bozduğunu, Avrupa Birliği’ni derin bir krize soktuğunu, aynı zamanda Tayvan, Ukrayna ve Ortadoğu çevresindeki gerilimi ‘barut fıçısı’ haline getirdiğini hatırlatarak tüm bu sorunların Biden yönetiminin bir sonucu olduğunun altını çizdi.

YANLIŞ YAPANA GÜVEN OLMAZ

Duma Başkanı, açıklamasının devamında, “İş hayatında hiç kimse daha önce iflasa sürüklenen birine ikinci kez parasını emanet etmez. Siyasette de aynı prensip var. Biden’ın ve küresel güvenliği yok eden ABD’nin kendi çıkarları doğrultusunda yeni bir dünya düzeni inşa etmesini de hiç kimse istemez” ifadelerini kullanırken, dünya nüfusunun yüzde 80’inin, ilişkilerin çifte standarttan uzak, karşılıklı yarar sağlayan ve egemenliğe saygı ilkeleri üzerine geliştirilmesi gerektiğine inandığını kaydetti.

Volodin’in bu sözleri, bize, yaptıkları yanlışlardan sonra, defalarca “kandırıldık” diyerek yola devam etmeye çalışanları hatırlattı. Evet, yolun sonuna gelindi…

Kaynak: Sputnik

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: