ERDOĞAN, İSRAİL’LE İPLERİ KOPARMAKTAN KORKUYOR MU?

Sputnik’in yayınladığı bir habere göre Erdoğan İsrail’le ipleri koparma niyetinde değil.

Haber şöyle:

Başkent Ankara’da, İsrailli yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin ifadeleri sonrası iyice gerilen ikili ilişkileri değerlendiren diplomatik kaynak, Türkiye’nin İsrail’le ilişkilerde geri dönüşü olmayan bir noktaya ulaşmayı amaçlamadığını vurgularken, öte yandan Gazze Şeridi’ndeki zulmün derecesine de dikkat çekti.

Sputnik’e konuşan diplomat, Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin son dönemde normalleşme sürecine girdiğini anımsatırken, “Bir takım olumlu adımlar atıldı. Başta büyükelçi atamaları, enerji sektöründe ortak projeler ve Sayın Cumhurbaşkanımızın İsrail ziyaretinin hazırlıkları yapılıyordu. Türkiye’nin bu ilişkilerde ‘geri dönüşü olmayan noktaya’ ulaşmaya hiçbir niyeti yoktu, şimdi de yok. Ancak oradaki (Gazze Şeridi’nde) aşırı zulmün boyutuna kayıtsız kalmamız da mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Biz de soralım:

Erdoğan İsrail’le ilişkileri koparmaktan korkuyor mu? İsrail’e bağlılığın sebebi ne? Daha önce “İsrail’e muhtacız!” diyen Erdoğan, İsrail’e niçin muhtaç olduğunu neden açıklamıyor? Dünya liderine İsrail’e muhtaç olmak yakışıyor mu hiç? Erdoğan İsrail’e niçin muhtaç olduğunu açıkla, açıkla ki bu millet bilsin ve o muhtaçlığı gidermek için her fedakârlığa da katlanalım. Yeter ki İsrail karşısında böyle boynumuzu bükük bırakmasınlar, laftan başka bir şey yapılabilsin… Millete güvenin yeter ki… Millete güvenmeyen, dayanmayan bir iktidar yerli ve millî olabilir mi? Yoksa millete hesabı verilemeyecek bir ilişki mi var aralarında? İsrail’e muhtaçsın, bunu İsrail biliyor ama bu millet bilmiyor, olur mu? İsrail Türk hastanesini vurdu, kınamaktan başka bir şey yok. AFAD’ın Filistin Kızılay’ı ile birlikte kullandığı mekânlar bombalandı, hemen açıklama yaptılar, “Bizim değil!” diye. Yani tapusunun bizim olmasına ne gerek var? Oralar zaten tamamen bizim değil mi?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d